Ana Sayfa / Kime Ait / Nostradamus Türkiye için kehanetler

Nostradamus Türkiye için kehanetler

Nostradamus’un Türkiye için öngördüğü kehanetler. Nostradamus gerçekleşen kehanetleri ve gerçekleşmesi beklenen kehanetleri. Nostradamus ne zaman yaşadı, ne zaman öldü ve neleri bilgi sorusu. Türkiye için kehanetleri Nostradamus bakalım tutacak mı ne öngördü neler var. 

En ünlü kahin Nostradamus’un ülkemiz için kehanetleri ve neler var sorusu. Nostradamus kahin mi, sihirbaz mı yoksa bir şarlatan mıydı soruları. Nostradamus, 1503-1566 yılları arasında yaşamış, dünyanın en ünlü kahini.

NOSTARDAMUS KEHANETLERİ TOPLAMA
Nostradamus’un kehanetleri tahmin edersiniz ki pek iç açıcı değil. 2017’de ABD’de “Utanmaz, risk alan ve yüksek sesle konuşan” büyük bir liderin yükseleceğini söylüyor.
Günümüzden yüzyıllar önce yaşamış olmasına rağmen Nostradamus, kendisine bütünüyle yabancı bu dünyayı nasıl kavrasın, nasıl tanımlasın ve onlara uygun adları nereden bulsun?
Bu soruların sahibi şifre çözücü Peter McHoll, bütün bu engelleri kavramaya yönelik karmaşık bir ruh haline rağmen ünlü kahinin bu işi inanılamayacak bir başarıyla kazandığını söylüyor.
Aynı zamanda McHoll’e göre bu başarı oldukça şaşırtıcı. Ve kehanetler, daha yakından ve derinlemesine incelendikçe, hayret verici, hatta ürkütücü olmakta…
McHoll’un dediği gibi Nostradamus, açıklayamayacağı birçok şey gördü.

SALGIN HASTALIK
Nostradamus`un Korkunç Kehanetleri
İki şehrin girişinde ve içinde, Daha önce hiç görülmemiş iki hastalık olacak Demir hariç, hastalığın yol açtığı açlıktan en sonunda, Büyük ebedi Tanrı’ya yardım için yalvaracaklar.
Yüzyıllar kitabında yaklaşmakta olan büyük bir salgın hastalığa dair birçok dize vardır.
Lorie’ye göre Nostradamus, etkisi çok daha büyük olacak ve ABD’yi sarsacak bir salgından söz ediyor. Bunlar HIV virüsü, depresyon, uyuşturucu bağımlılığı, yoksulluk, deli dana, cehalet ve önyargı…

DÜNYA KARANLIĞA GÖMÜLECEK
Nostradamus, çevre felaketlerine ilişkin kehanetlerinde, güneş ve ayın bir bulutla örtüleceğini ve dünyanın karanlık içinde kalacağını öne sürüyor.
Tüm zamanların en tanınmış kahini Nostradamus’un deprem, sel ve diğer doğal felaketlerle ilgili kehanetleri olduğu da bilinmekte.
Kehanetlerin şifrelerini okuyan uzmanlardan Fransız Peter Lemesurier, küresel ısınmaya ve kahinin birinci cilt 17’inci dörtlüğüne dikkat çekiyor:
Kırk yıl hiç gökkuşağı görülmeyecek Sonra kırk yıl boyunca her gün görülecek Kurak topraklar daha da kuraklaşacak Ardından dev su baskınları gelecek.
14KENDİ ÖLÜMÜNÜ GÖRDÜ!
Nostradamus “İyi geceler” diyen papaza “Sabah öleceğim” dedi.
Mezarının da hangi tarihte açılacağını bilmesi herkesi şaşırttı.
Gut romatizması ve su toplaması nedeniyle durumu ağırlaşan Nostradamus, 1 Haziran 1566 gecesi kendisine “İyi geceler” diyen bir papaza şu cevabı verir: “Bu son gecem. Sabaha ölmüş olacağım…”
17KİNİN LANETİ
Nostradamus`un Korkunç Kehanetleri
Cordeliers Kilisesi duvarına dikey olarak gömülen Nostradamus’un hikayesi bununla bitmedi.

John Hogue’un “The New Revelations” isimli eserine göre Nostradamus’un mezarı 1700’de yerinin değiştirilmesi amacıyla açılıp kilisede başka bir yere taşındı.

NOSTRADAMUS TÜRKİYE NELER BEKLİYOR
1566 yılında ölen Nostradamus’un üzerinde, mezarın açıldığı tarih olan “1700¨ yazılı bir madalyon bulundu.
Kendi mezarının açılacağını öngören kahin bu olaydan 91 yıl sonra yaşanacaklar hakkında da bir dörtlük yazdı.
“Kim ki bulduğunda mezarı açacak ve kim ki açtığı bu mezarı hemen kapamayacak, lanet onu bulacak ve kimse nedenini bilmeyecek.”
Tıpkı bu dörtlükteki gibi Fransız İhtilali sonrası 1791 yılında sarhoş Fransız askerleri Nostradamus’un mezarını açtılar.
Hikayeye göre bu askerler daha sonra Marsilya’daki üslerine geri dönerken kral taraftarları tarafından pusuya düşürülüp ve vahşice öldürüldüler.
24Nostradamus: Güney Asya’dan sonra Türkiye’de deprem olacak.
İngiliz uzmanlar, Nostradamus’un Yüzyıllar adlı kitabının üçüncü cildini şöyle yorumluyor:
Endonezya depremleri sonrası Yunanistan ve Türkiye’de karışıklık (yer sarsıntıları) olacak. Fransız uzman Fontbrune ise karşı: O ciltteki kehanet Gölcük depremiydi. Yeni deprem yok.
Nostradamus’un haber verdiği depremin 1999’da olduğunu iddia edenlerin yanı sıra kimilerine göre büyük bir deprem daha bekleniyor.
Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin Nostradamus, öngörülerinde Türkiye’ye de yer ayırıyor.
Türkiye ile ünlü kahinin iki kehaneti bulunuyor;
29DEPREM ve SAVAŞ
Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune’ye göre, Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52’nci dörtlüğünde geçiyor: Atina ile savaş geceler boyu sürecek, yeryüzü sallanacak. Sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes boğulacak denizde yiğit şampiyonlar savaşa girecek…
Fontbrune’un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye’ye karşı yola çıkacak.
Ardından iki ülke askeri savaşa girecek Türkiye ile ilgili ikinci kehanet üçüncü cildin üçüncü dörtlüğünde geçiyor:
Mars, Merkür ve Ay bir araya gelecek, Güney’de korkunç bir kuraklık görülecek Asya’nın dibindeki toprak sarsılacak Korent ve Efes’te karışıklık…
Nostradamus’a göre III. Dünya Savaşı 2076’da meydana geliyor.
(Bir kısım şifre çözücüler III. Dünya Savaşı’nın tarihi için 1987’yi gösterirken McHall, Nostradamus’un ne kadar süreceği belli olmayan bu savaşın tarihini 2076 olarak gördüğünü iddia ediyor)
Fransız kahin, ‘büyük kaos’ dönemi dediği IV. Dünya Savaşı’nın tarihini de belirliyor: 2106

İlginizi Çekebilir

Yiğit Akü kime ait, sahibi

Yiğit akü kime ait, sahibi, Yiğit Aküne zaman nerede kuruldu. Borsa İstanbul Yiğit Akü hisseleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting