Ana Sayfa / Kadınca / Ödüllü aşure tarifi yarışması

Ödüllü aşure tarifi yarışması

Aşure tarifi ödüllü yarışması başladı. Aşure tarifini ve fotoğrafını Instagram’da #asuretarifimcarrefoursada etiketiyle paylaşanlar arasından seçilecek ilk 3 kişi, 1000 – 5000 TL arası değişen para ödülü kazanacak

Carrefoursa, en iyi aşure tarifi yapanları para ödülü ile ödüllendirecek. Para ödüllü aşure tarifleri için yarışma başladı. Ödüllü aşure tarifi için başvuru adresi ve yarışma şartları. CarrefourSA, bolluk ve bereketin simgesi olan Aşure ayı için hazırlıklarını tamamladı. Ay boyunca fındıktan fıstığa, buğdaydan nohuta, nardan üzüme geleneksel aşurelik ürünler CarrefourSA raflarında özel fiyatlarla yerlerini alırken, marketlerde “mis gibi aşure” ikramları yapılıyor. Dileyenler hazır aşurelerden satın alabilirken, aşurenin anlamından tarifine kadar bilgilendirici içerikler müşterilere sunuluyor.

AŞURE İÇİN PARA ÖDÜLLÜ TARİF YARIŞAMASI VE KATILIM
#asuretarifimcarrefoursada etiketiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasında ise bolluk ve bereketin simgesi aşurenin birlik ve beraberliğimizi vurgulayan özelliği ile kültürümüzdeki önemine dikkat çekiliyor.
Aşure ayı bolluk ve bereketin simgesi, paylaşma ve dayanışmanın vesilesi, farklılıkların ahenk içinde ortak bir tadı oluşturmasının en güzel örneği, birlikteliğimizin en güzel bir ifadesi olarak biliniyor.
Hem dini hem de toplumsal boyutu olan Aşure ayında dağıtılan bir kâse aşure, kimi zaman bir başkasının seni düşünebildiğinin kanıtı olurken, bazen yorgun bir yüz, aşureyle uzanan bir elle gülümseyebiliyor. Kısacası aslında aşure elden ele değil kalpten kalbe veriliyor.
CarrefourSA, kültürümüzün önemli değerlerinden olan Aşure ayını bu yıl daha özel kutluyor. Ay boyunca fındıktan fıstığa, buğdaydan nohuta, nardan üzüme geleneksel aşurelik ürünler CarrefourSA raflarında özel fiyatlarla yerlerini alırken, marketlerde “mis gibi aşure” ikramları yapılıyor. Bu çerçevede Carrefour Group Uluslararası Ortaklıklar Direktörü Stephane Thouin ve CarrefourSA Genel Müdürü Z. Hakan Ergin, Forum İstanbul CarrefourSA’da aşure dağıtımı gerçekleştirdi.
Hakan Ergin: “Geleceğe miras kalacak bir gelenek, Aşure”

EN İYİ AŞURE YAPILIŞ TARİFİ VE YARIŞMACILAR
Paylaşmanın ve dayanışmanın bir simgesi olarak kabul edilen Aşureyi, anlam ve önemi çerçevesinde tüketicilerle birlikte kutladıklarını dile getiren CarrefourSA Genel Müdürü Hakan Ergin; “Aşure pişirip dağıtmak, günümüzde halkımız tarafından devam ettirilen çok güzel bir gelenek. Biz, güzelliklerimizi ve geleneklerimizi her zaman korumamız gerektiğine inanıyoruz. Aşure yapımında kullanılan fındıktan fıstığa, buğdaydan nohuta, nardan üzüme geleneksel aşurelik ürünlere raflarımızda bu aya özel fiyatlarla yer veriyoruz. Ayrıca aşure tarifinden, aşurenin anlamına kadar bilgilendirici içerikleri müşterilerimize sunuyoruz. Geçen sene olduğu üzere bu yıl da Aşure geleneğinin devamına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. ” dedi.
Ödüllü “Aşure Tarifi” Yarışması
CarrefourSA, sosyal medya üzerinden ödüllü bir yarışma başlatıyor. 20 Ekim tarihine kadar aşure tarifini ve fotoğrafını Instagram’da #asuretarifimcarrefoursada etiketiyle paylaşanlar arasından seçilecek ilk 3 kişi, 1000 – 5000 TL arası değişen para ödülü kazanacak.
“Aşure elden ele değil kalpten kalbe verilir” sloganı ile hazırlanan reklam filminde ise, aşurenin toplumsal sevgi saygı için önemi anlatılıyor. Birlik beraberlik, ortak değerler gibi kavramlara dikkat çeken reklam filminde CarrefourSA’nın Türk toplumunun değerlerini yaşatmaya verdiği katkı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Ceyda Ersoy hostese saldırdı

Ciciş kardeşlerden Ceyda Ersoy bu kez hostese saldırı haberi ile gündem oldu. “Ciciş Kardeşler” olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting