Ana Sayfa / Kime Ait / Ofis Karat Bakırköy Araplar’a satıldı

Ofis Karat Bakırköy Araplar’a satıldı

Bakırköy’de Arapların büyük alım yaptığı proje  Ofis Karat Bakırköy oldu. Araplar Türkiye’de gayrimenkul işine girdi ve tek seferde Bakırköy’de 25 milyon liralık alım yaptı. Hükümetin gayrimenkul alımında yabancı yatırımcıları KDV’den muaf tutması meyvelerini vermeye başladı.

İstanbul gayrimenkul sektörü Arapların katkısıyla gelişiyor. Araplar Bakırköy’de bir projeden tek seferde 25 milyon liralık ofis ve daire aldı. Emlak Konut GYO güvencesiyle Başyapı- Güney-Elit iş ortaklığıyla hayata geçecek Ofis Karat Bakırköy, projesinden toplu satış yapıldı. Dubai kökenli bir yatırımcı grup, geçtiğimiz hafta 4 adet dükkan ile büyük metrekareli 2 ofis satın aldı. Satın almanın parasal büyüklüğünün 25 milyon lirayı bulduğu açıklandı. Yatırımcıların konumu nedeni ile projelerini seçtiğini belirten Başyapı Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, “Ticari gayrimenkullerde yüzde 18 olan KDV’nin yabancı yatırımcılarda istisna tutulması Dubaili yatırımcı gruba çok cazip geldi” dedi. 2011’de Halkalı’ya taşınan SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yerinde yükselen proje, 160 milyon lira yatırım bedeline sahip.

İlginizi Çekebilir

Emekli Kurban sonrası aylık alacak

Kurban Bayramı öncesi emeli alıkları olmayacak. Emekli maaşını Kurban Bayramı sonrası alabilecek. Bu kurbanda emekliye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting