Ana Sayfa / Kime Ait / Oyunda Rus Büyükelçi suikastı

Oyunda Rus Büyükelçi suikastı

Bilgisayar oyununda Rus Büyükelçi suikastı konu edildi. Batman: The Enemy Within oyununda suikaste uğrayan Rus Büyükelçinin fotoğrafı kullanıldı. PC, Playstation, Xbox platformları için yaptığı macera oyunları tanınan Telltale firması bir skandala imza attı. Firma, suikaste uğrayan Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un cansız bedenini görüntüsünü Batman: The Enemy Within adlı oyunun ikinci kısmında kullanmış.

Karlov suikastı oyunda kullanıldı tepkiler çığ gibi. Popüler macera oyunları sevilen bir bilgisayar oyunu firması olan Telltale bu sefer tepkilerin hedefi oldu. Firmanın, Batman: The Enemy Within adlı son oyunun 2. bölümünde suikaste uğrayan Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un cansız bedenini görüntüsünü kullandığı ortaya çıktı.
Oyuncuların görüşüne göre Telltale, oyun içinde telifli fotoğraf kullanmak yerine, yani para vermemek için oyunda kullanmak üzere internette ölen birinin resmini aratıp Büyükelçi Andrey

Karlov’un fotoğrafını kullanmışlar.

Popüler sosyal medya platformu olan Reddit’te Karlov’un fotoğrafı ile oyun içinden alınan görüntü bir araya getirilmiş ve oyunun videosunda da söz konusu fotoğrafın tam olarak kullanıldığı yer belirtilmiş. Bu skandalı öğrenenler ve oyuncular böyle bir trajedinin bu şekilde kullanılmasına tepki gösteriyorlar.

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting