Ana Sayfa / Kime Ait / Oyundan zengin olan Youtuber

Oyundan zengin olan Youtuber

Dünyanın oyun oynayarak en çok para kazanan Youtuber’ı Dan Middleton servet sahibi oldu. Youtube üzerinde en kolay oyun oynayarak para kazanma yöntemi ve kazanılan tutarlar. İngiltere’de yaşayan 26 yaşındaki Dan Middleton, eskiden Tesco süpermarketlerinde çalışırken şimdi 12.3 milyon sterlinlik (Yaklaşık 65 milyon TL) bir servetin sahibi. Dan bunu da sadece bilgisayar oyunu oynayarak yaptı.

Youtuberlar oyun oynayarak youtube üzerinden servet sahibi oluyorlar. işte buna İngiltere’den bir örnek. Video oyunlarına düşkün olan Dan buradaki başarısını paraya çevirdi. Youtube kanalından oynadığı oyunların video kaydını alan Dan, sanal oyun müptelalarının ilgisini çekmeyi başardı.
Oyunların püf noktalarını ve oyunlarda aşamaların nasıl geçileceğini gösteren Dan, 16 milyondan fazla izleyici çekti. Amerikan ekonomi dergisi Forbes, Dan Middleton’ı ‘2017’de en zengin Youtuber’ olarak gösterdi. Dan Middleton, bu yolla 12.3 milyon sterlin (Yaklaşık 65 milyon TL) kazandı.

Dan ilk olarak Pokemon’la başladığı video oyunları tanıtımında şimdi Minecraft oyununa yoğunlaşmış durumda.
Pokemon

Youtube, aldığı reklam gelirinin yüzde 68’ini Youtuber olarak adlandırılan videonun sahibine veriyor. Youtuberlar, ortalama olarak her bin izleyiciden 1.10 sterlin kazanç sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Yiğit Akü kime ait, sahibi

Yiğit akü kime ait, sahibi, Yiğit Aküne zaman nerede kuruldu. Borsa İstanbul Yiğit Akü hisseleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting