Ana Sayfa / Genel / Paşinyan başbakan oldu

Paşinyan başbakan oldu

Ermenistan başbakan olan Paşinyan kimdir, yaşı ve partisi bilgileri. Ermenistan’da Nisan ayının ortalarından itibaren devam eden protestoların ardından, muhalif lider Paşinyan ülkenin yeni başbakanı oldu.

Paşinyan Ermenistan’ın başbakanı oldu. Erivan’de eylemler düzenleyen Paşinyan sonunda Ermenistan başbakanı olarak göreve başlıyor. Ermenistan’da muhalif lider Nikol Paşinyan’ın parlamentoda yapılan 2. tur seçimlerinin ardından ülkenin yeni başbakanı oldu.

Ermenistan’da 3 Nisan’da yapılan seçimlerin ardından başlayan başbakanlık krizinde yeni bir döneme girildi. Serj Sarkisyan’ın istifasının ardına giden süreçte Erivan’da hayat protestolar nedeniyle durma noktasına gelmişti.

Sarkisyan istifa ettikten sonra başbakanlık için parlamentodan yeterli oyu alamayan Paşinyan 2. turda Ermenistan’ın yeni başbakanı seçildi. İktidar partisi mecliste 3’te 1 çoğunluk yakalayan bir adayı destekleyeceklerini belirtmişti.

105 koltuklu parlamentoda çoğunluk 58 milletvekiliyle Ermenistan Cumhuriyet Partisi’nde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Tavuk tecavüzcüsü tutukandı

Mersin’de tavuğa tecavüz eden adam tutuklandı tavuk tecavüzcüsü tutuklandı şimdi hapiste. Mersin’de kaydedildiği öne sürülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting