Ana Sayfa / Kadınca / Popüler kız ve erkek bebek isimleri
EN GÜZEL KIZ BEBEK VE ERKEK BEBEK ADLARI

Popüler kız ve erkek bebek isimleri

En çok konan kız ve erkek bebek isimleri 2016 ve 2017. Türkiye’de bebeklere en çok verilen isimler ve adlar. Son yıllarda bebeklere konan en anlamlı ve özel kız ve erkek isimleri en çok konanlar. Artık ne Merve ne de Selin ya da ne Mert ne de Berk…. Yeni bebek isimleri 50 yıllık hakimiyeti yıkacak kadar gümbür gümbür geliyor. Ama Zeynep mi? Evet, o hala popüler! Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2016’daki en popüler bebek isimlerini açıklamasından sonra geriye dönüp baktık. Ortada ne Merve var ne Selin ne Mert var ne de Berk. 90’lardan 2000’lere kadar hakimiyetini sürdürmüş isimler unutulup gitmiş. Yerine ise yepyeni favoriler gelmiş.

Adımız geçmişimiz ve geleceğimizdir. Türkiye’de bebeklere konan en anlamlı en güzel ve özel isimler. Kız bebek ve erkek bebek en çok konan adlar. 50 senelik hakimiyetini sonlandıran YUSUF

Bu ülkenin en popüler erkek ismi olan Mehmet’in başına gelmeyen kalmadı. 1950 yılından 2002’ye kadar tahtını kimseye kaptırmayan Mehmet ismi, 2003 yılında birinciliği Yusuf’a bıraktı. İşte o noktadan sonra Yusuf ara ara tahtını kaptırsa da popülerliğini 2017 yılına kadar getirdi.

Asla bitmeyecek bir masal gibi ZEYNEP

Zeynep, ne yapsan yap uyanamadığın bir rüya gibi. Bundan 100 sene de geçse popülerliğini yitirmeyecek. 1993’ten 2000’e kadar popüler olan Merve’den geriye toz bulutu bile kalmadı. 2000’den sonra Zeynep tahtı eline aldı ve ara ara kayıplar verse de popülerliğini bugüne kadar getirdi. Okulda 19 tane Zeynep olacağını bilsek de çocuğumuza bu ismi koymaya devam edeceğiz.

Anlam falan dinlemem dedirten ECRİN

Son yıllarda bebeklere 3’ten fazla kez ‘Ay adı ne bunun annesi’ yaptıysanız Ecrin cevabını almış olmanız çok yüksek. Oysa ki Ecrin ismi üzerine derin tartışmalar sürüyor. Diyanet’in “Bu ismi koymayın, ‘Allah’ın hediyesi’ değil, ‘ücret’ anlamına geliyor” demesine rağmen Ecrin ismi, son yıllarda hep ilk 5’in içinde yer aldı.,

EN GÜZEL KIZ BEBEK VE ERKEK BEBEK ADLARI

5 harften uzun olana karşı; NEHİR, ZEHRA ve MİRAY

Anne baba adayları çocuğu uzun isimle çağırmak yoruyor, diye düşünmüş olabilirler ki son yıllarda özellikle 5 harfli kız isimleri çok moda. Biraz da birbirinden görüp isim koyma modası da yükseliyor olabilir. Nehir’in eskiden çok az koyulan bir isim olup aniden üst sıralara yükselmesi, insanı biraz düşündürüyor.

Dedelerin bayılacağı ÖMER, MİRAÇ VE BERAT

Dini referansı da olan, duyunca insanın ‘ay ne efendi çocuk’ diyeceği bu 3 isim, tam da dedelerin bayılacağı cinsten. Sorun çıkarmayan, ailesini seven erkek bebek isimleri deyince sizin de aklınıza Ömer ve Miraç gelmiyor mu?

Yok biz biraz daha fazla seçenek görelim derseniz de geçen senin en popüler isimleri listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

2016 ‘nın En Popüler Erkek İsimleri

ACUN-ABAY- ALP-AYTU-ALPER-ATA-ATABERK – ACAR- ALİ- ARDA- AYBERK- ANIL- AŞKIN-ARAS- ATALAY- BARIŞ – BOĞAÇ- BATURALP- BERAT- BURAK-BERK-BERKE-BERKAY- BORA-BURKAY- BABÜR- BARLAS- BUĞRA- BARTU- BARAN-BATU- CAN-CEM – ÇAĞRI-ÇAĞDAŞ – ÇAĞLAR- ÇAĞLAYAN- ÇAĞAN- ÇINAR-ÇAĞTAY- DENİZ-DEMİR- DOĞUŞ- DOĞA-DORUK-DOĞUKAN – DAĞHAN – DOLUNAY- EFE- EGE-EREN-EMİR-EYMEN-ESER-EVRİM -EFEHAN- EVREN- EBRAR- FIRAT- GÖKÇE-GÖKBAY-GÖKAY- GİRAY-GÜNEY- IŞIK- İLBEY- İLKİN- İNAL-İLTER-İLKAY- KAAN- KORAY-KIVANÇ-KIRAÇ-KUTAY- KEREM- KUZEY- MİRZA- MERT-MERİÇ- MİRAÇ- OLCAY-OĞUZ – OZAN-OĞULCAN- ÖMÜR- ÖZGÜR- PAMİR-POLAT-PUSAT- POYRAZ-RÜZGÂR- SARP- SERGEN-SERTER- SONAT- UMAY-UMUT-UTKU-URAS-ULAŞ-TOPRAK- TUĞRA- TUNA-TAYLAN- YİĞİT –YEKTA-YAĞIZ- YALIN – YUSUF

2016’nın En Popüler Kız İsimleri

ADA-ALAZ-ALYA- AYŞİM-AYSİMA- ALARA-ALMİRA- ÂMİNE-ALİN-ASLI- ASU- AZRA- BADE- BALIM- BERİL- BELEN- BALA- BERİL- BERFİN- BERRU- BELİZ- BUĞLEM- BERRA- BEREN- BELİNAY- BUKET- BURÇAK- BAŞAK- CEREN-CEYLİN- ÇAĞLA-ÇAKIL- ÇİSEM- ÇİMEN- CEYDA-DERİN- DELFİN- DEREN- DORA- DEVİN-DEMRE- DAFNE- DURU- DİYAR- DİLARA- DOĞA-ECE- EDA-ELÇİN- EZGİ- ELİZ-ECRİN- ELA- EYLÜL- ELİF- EKİM- EKİN-ESİLA- GİZEM-GÜLRU- GÜNCE- GÜLFEM- GÜNEŞ- HÜRREM- HAZAL- HELİN-HERA- HAYAL- HAVİN – HİLAL- -ILGAZ- IRMAK- İZGİ-İDİL- İPEK- İNCİ- İLAYDA- İREM- JASMİN-JANSET- KÜBRA- KARACA- KIVILCIM- KAYRA-LİANA-LAL- MİRA- MAYA- MELİS-MAYIS-MİNA- MASAL- MARAL-MİNEL- MİRAY- NAZ- NEHİR- OYLUM- ÖYKÜ-ÖZGE- PELİN- PELİNSU- PERİ- SİMAY- SAVA- SU- SUDE-SUDENAZ- SARE- SELEN- SILA – SEDA- ŞİMAL- TUANA-TUBA- YAREN- YAĞMUR- YAZMİRA-ZEYNEP -ZÜLAL

İlginizi Çekebilir

Ceylan Ertem neci, nereli ve kim?

Şarkıcı Ceylan Ertem aslen nereli, yaşı, eğitimi. Ceylan Ertem sokak köpekleri için ne dedi? Ceylan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting