Ana Sayfa / Manşet / Ramazan bayramı 2017 tatil kaç gün

Ramazan bayramı 2017 tatil kaç gün

Bu yıl Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak 2017 belli oldu. 2017 Ramazan ayı hangi gün başlıyore ve Ramazan Bayramı 1. günü hangi güne denk geliyor 2017 haberimizde. 2017 dini ve bayram günleri ile resmi tatil süreleri. Mübarek Ramazan bayramı yaklaşırken Milyonlarca kişi 2017 Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak sorusunu merak etmeye başladı. Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç aylar başladı. On bir ayın sultanı Ramazan ayı Müslümanların oruç tuttukları aydır. Herkes Ramazan’ı merakla beklerken tatil planları yapan vatandaşlar, bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyor… Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Bayram tatili kaç gün olacak?

2017 Ramazan Bayramı tatil kaç gün olacak belli oldu, ayrıntılar makalemizde. On bir ayın sultanı Ramazan ayının başlanmasını herkes heyecanla bekliyor. Oruçların tutulacağı, ibadetlerin gerçekleştirileceği Ramazan ayı ne zaman başlıyor? 2017 Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2017 dini günler takvimi
Ramazan Bayramı Bu sene 9 Gün Olmayacak!

Ramazan Bayramı’nda normalden daha fazla tatil yapmaya alıştığımız için bu sene ne olacağını da heyecan içerisinde bekliyoruz. Özellikle memurlar tatil planlarını yapmadan önce bu kararını dikkatle göz önünde bulunduruyorlar. Ancak erken bir tatil planı yapmak için resmi kararı beklemek mümkün değil. Çünkü resmi karar genellikle tatile çok az bir zaman kala belli oluyor. Ancak bizler ramazan bayramına takvimden bakarak tatilin ne kadar olabileceğini kendimiz hesaplayabiliriz.
Ramazan Bayramı’nın arefe günü Cumartesi gününe denk gelen 24 Haziran 2017 olacak. Fakat bunun yanı sıra Ramazan Bayramı normal haliyle 25 Haziran 2017, 26 Haziran 2017 ve 27 Haziran 2017 tarihlerini kapsıyor. Bu günler de Pazar, Pazartesi ve Salı günleri. Yani Ramazan Bayramı bu sene direkt olarak hafta sonuna geleceği için büyük bir ihtimalle uzatılma şansı ya da hafta sonu ile birleştirilme şansı olmayacak. Yani erken tatil rezervasyonunuzu yaptırmadan önce bu sene Ramazan Bayramı’nın 3 gün olacağını düşünerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Dini boyutunun yanı sıra Ramazan Bayramı 2017’de yaz mevsimine denk düşmesi nedeniyle de tatilcilerin ilgisini çekiyor. Bütün yıl çalışan vatandaşlar Ramazan Bayramı’nda tatil yapabilmeyi umut ediyor.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ NEDİR?

Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.
RAMAZAN AYI 2017 NE ZAMAN?

2017 Dini takvimine göre bu yıl üç aylar 29 Mart 2017’de başladı, Ramazan ayı ise 27 Mayıs 2017’de başlayacak. Üç gün sürecek Ramazan Bayramı’nın ilk günü 25 Haziran Pazar gününe denk gelecek.
– 29 Mart 2017 – Çarşamba Günü | Üç Ayların Başlangıcı
– 27 Mayıs 2017 – Cumartesi Günü | Ramazan’ın Başlangıcı
– 21 Haziran 2017- Çarşamba Günü | Kadir Gecesi
– 24 Haziran 2017- Cumartesi Günü | Arefe
– 25 Haziran 2017– Pazar Günü| Ramazan Bayramı 1. Gün
– 26 Haziran 2017- Pazartesi Günü | Ramazan Bayramı 2. Gün
– 27 Haziran 2017 – Salı Günü | Ramazan Bayramı 3. Gün

İlginizi Çekebilir

Saldırgan köpekler uyutulacak

Sokaklardaki başıboş saldırgan köpekler uyutulacak. Çocuklara saldıran, sokak köpekleri artık itlaf edilecek. Sahipsiz hayvanlara yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting