Ana Sayfa / Kadınca / Rossiyana Markovskaya sözcü oldu

Rossiyana Markovskaya sözcü oldu

Rus savunma bakanlığı sözcüsü televizyoncu Rossiyana Markovskaya oldu.Rossiyana Markovskaya güzelliği ve diksiyonu ile Rusya’nın gözde bakanlık sözcüsü oldu.Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, sözcülük görevine 26 yaşındaki televizyon sunucusu Rossiyana Markovskaya’yı getirdi.

Rusya’da savunma bakanlığı sözcüsü olan kız dünyanın gündeminde. Rossiyana Markovskaya, RIA Novosti’ye açıklamasında, “15 Kasım’da atanmamla ilgili emir vardı” dedi.

Rusya Savunma Bakanı Şoygu’nun sözcülüğünü yapacağını belirten Markovskaya, Rusya Savunma Bakanlığı’nın mevcut sözcüsü İgor Konaşenkov’un da bakanlığın Enformasyon ve Kitle İletişim Araçları Departmanı Direktörü olarak görevine devam edeceğini kaydetti.
Vladivostok’taki Uzakdoğu Federal Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi mezunu 26 yaşındaki Rossiyana Markovskaya, ‘Vladivostok’ televizyon ve radyo kurumunda muhabir, sunucu ve senaryocu olarak çalıştı. 2015’te de Rusya Savunma Bakanlığı’na ait Zvezda televizyonunda görev aldı.

İlginizi Çekebilir

Nicki Minaj Hollanda’da gözaltında

Hollanda’da dünyaca ünlü ABD’li şarkıcı Nicki Minaj gözaltına alındı. ABD’li şarkıcı Nicki Minaj, Hollanda havalimanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting