Ana Sayfa / Sağlık / Sağlıkçılara yeni kadro geliyor
D VİTAMİNİ VÜCUT İÇİN GEREKLİ

Sağlıkçılara yeni kadro geliyor

Sağlıkçılara yeni kadro müjdesi geldi. Sağlıkçılar artık iş sahibi olacak. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bu yıl yeni sağlıkçı alımı yapılacağını ve sayının geçen yıldan daha fazla olacağını belirtti. 9 bin personelin atandığını belirten Demircan kalanı için güvenlik soruşturmasının sürdüğünü belirtti

2018’de alınacak sağlıkçı sayısı ve sağlıkçılara yeni kadro müjdesi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, gelecek yılın bütçesinde bu yıla göre belli bir oranda artışın ve bütçe sınırları içerisinde personel alımının söz konusu olacağını belirterek, “Personel açığımızı kapatmaya yönelik geçen seneye göre daha fazla alım olacak. yakında müjdesini vereceğiz” dedi. Demircan, yeni bütçede 2017’ye göre belli bir oranda artış olacağını söyledi. Demircan, 2018’de bütçe ölçeğinde çok büyük bir genişleme olmayacağının altını çizerek, “Bütçeyi iki taraflı olarak değerlendireceğiz. Birincisi, oluşan genişlemeyi en önemli konuları öne çekerek kullanacağız, aynı zamanda tasarruf da yapacağız. En son tasarruf yapılacak alan sağlıktır ama yine de yapılır. Neden? Çünkü, kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmak zorundayız.” dedi. Alınması öngörülen personel sayısı hakkında bilgi vermeyen Demircan, “Daha üç gün var, çünkü rakamı biraz büyütebiliriz.” diye konuştu.

SORUŞTURMA VAR

Sağlık Bakanlığında güvenlik soruşturması tamamlanan 9 bin 267 personelin atamasının yapılmasının ardından, kalan personelin soruşturmalarının sürdüğünün hatırlatılması üzerine Demircan, bu konunun OHAL nedeniyle biraz uzadığını söyledi..

İlginizi Çekebilir

Burdur diyaliz skandalı

Burdur’da diyaliz hastalarına ne oldu, Burdur devlet hastanesi diyaliz skandalı ne ne oldu sorusu. Burdur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting