Ana Sayfa / Kadınca / Şarkıcı Simge Sağın kaç yaşında, nereli eğitim
SİMGE SAĞIN ŞARKILARIYLA GÜNDEMDE

Şarkıcı Simge Sağın kaç yaşında, nereli eğitim

Beyaz Show’a çıkan 27 Ekim cuma günü şarkıcı Simge Sağın aslen nereli, kaç yaşında ve bilinen şarkıları bilgisi. Simge Sağın’ın en çok dinlenen şarkısı ve simge Sağın şarkıları, eğitimi ve müzik yaşamı bilgileri. Miş Miş şarkısı ile ünlenen güzel şarkıcı kaç yaşında ve nereli? İzleyiciler Simge Sağın kimdir merak ediyor.

Şarkıcı Simge Sağın kaç doğumlu, evli mi, sevgilisi kim gibi çok sayıda soru geliyor. Simge Sağın Beyaz Show 27 Ekim Cuma konuğu oluyor. Simge Sağın katıldığı Beyaz Show’da “Bedeninizde bir yerinizi değiştirmek isteseniz, nerenizi değiştirmek isterdiniz” sorusuna yanıt verdi. Ünlü şarkıcı “Erkek olmak isterdim dedi”. Peki Simge Sağın kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte güzel şarkıcının hayatı ve albümleri…

SİMGE SAĞIN KİMDİR?
Simge Sağın ünlü Türk şarkıcıdır. Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında Şişli, İstanbul’da doğdu. Müzisyen bir babanın kızı olması hayatının her anında müzikle iç içe büyümesini sağladı.

12 yaşında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı ve müzikle ilgili çalışmalarının İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olarak devam ettirdi. Okulda Alaattin Yavaşça, Selahaddin İçli gibi pek çok müzisyenle çalışma fırsatı elde etti.

İlk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e dört, Yaşar’a iki ve Serdar Ortaç’a iki sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başlayan başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı Annem dizisi için Kıraç ile düet yaptı. “Annem” şarkısı 2010 yılında 818.316 dinlenmeyle dijital ortamda en çok dinlenen 20 şarkı arasına girerek 17. sırada yer almayı başardı. Simge ayrıca Süper FM’in jeneriği gibi pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasında katkıda bulundu.

SİMGE SAĞIN ŞARKILARIYLA GÜNDEMDE

ÜNLÜLERİN VOKALİSTİ
Daha sonra Gülşen’e dört, Yaşar’a iki ve Serdar Ortaç’a iki sene sahnede vokalist olarak eşlik etmiştir. Birçok jenerik ve dizi müziği seslendirmiştir.

İlk albümünü 2011 yılında Erdem Kınay prodüktörlüğünde çıkarmıştır. Albümün ismi ise “Yeni Çıktı” dır.

16-11/19/simge.jpg

2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği “Bip Bip” adlı ikinci EP albümünü çıkarmıştır. Albümden “Bip Bip (Bayraşa Mix)” adlı şarkısına klip çekmiştir.

Klip YouTube’da 20 milyon üzerinde izlenmeye ulaşmıştır.2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen şarkısı olan Dans Mon Quartier şarkısının sözlerini değişmiş ve “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkarmıştır.

ALBÜMLERİ
2011 Yeni Çıktı

2014 Bip Bip

2015 Miş Miş

2016 Yankı

2016 Kamera

İlginizi Çekebilir

Wanda Nara yetişkin içerik üreticisi oldu

Wanda Nara en özel anlarını parayla teşhir etmeye başladı. Icardi’nin eşi Wanda Nara +18 içerik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting