Ana Sayfa / Manşet / Sertap Erener’in kullandığı Telomer hapı ne?
SERTAP ERENER İLE CANAN KARATAY TELOMER HAPI TARTIŞMASI

Sertap Erener’in kullandığı Telomer hapı ne?

Ünlülerin yaşamlarını uzatmak için kullandıkları telomer hapı gündemde. Telomer hapları nerede satılıyor ve ne işe yarıyor diye hemen araştırılmaya başlandı. Ünlü doktorlar ise telomer hapları konusunda hemen uyarı yaptı. Prof. Dr. Canan Karatay, telomer haplarıyla 100 yıldan uzun bir ömür vaat edenlere karşı çıktı. Karatay, “Dengeli beslenmek ömrü uzatır, telomer haplarıyla ömür uzatmak hikaye” dedi.

Telomer hapı fiyatı dolar kuruna endeksli ve ünlüler ayda bir defa içiyor. Ünlülerin ömür uzatmak için içtiği ilaç olan telomer hapı nasıl bulunur., ne işe yarar diye hemen aranmaya başlandı. Ancak telomer nedir. telomer tedavisi ve telomer ilacı nasıl alınmalı mutlaka hekime danışılmalı. Sanatçı Sertap Erener ile gündeme gelen, ayda bir tane içilen ve bir hapın bin dolar civarında olduğu telomer tedavisine Prof. Dr. Canan Karatay’dan farklı bir yaklaşım geldi.

Telomer hapıyla ömür uzatmak hikaye” diyen Canan Karatay, telomerleri korumak için şu uyarılarda bulundu:

”TELOMERLERİ KORUMAK İÇİN BUNLARA DİKKAT!”

İnsan ömrünü uzatmak için telomer dengesi çok önemli. Telomer dengesi için telomer ilaçları satılıyor. Ömür kısalması demek telomerlerin bozulması demek. Doğal ve yapay her türlü şekerden uzak durmak, kimyasallardan, GDO’lu gıdalardan, gazlı içeceklerden, sigaradan uzak durmak teromerlerin zarar görmesini engelliyor ve ömrü uzatıyor.

TELOMER TEDAVİSİ NEDİR?

Telomer tedavisi, kişinin hücre kromozomlarında bulunan ve telomer adı verilen sarmalın kısalmasını önlemek veya uzatmaya çalışmak anlamına geliyor. Sertab Erener’in deyimiyle, “Ayakkabı bağcıklarının ucundaki koruyucu plastik” gibi bir görevleri var. Fotoğraftaki yeşil renkli bölgeler telomer; bu madde herhangi bir gen kodlaması içermiyor, görevi kromozomların istenmeyen birleşmelerini ve kromozom parçalanmalarını önlemek.

Her hücre döngüsünde biraz daha kısalıyor. Bu durum da hücre bölünme sayısını kısıtlıyor. Yani hücre yenilenme hızı ve sayısı düşüyor ve yaşlanma dediğimiz durum gerçekleşiyor. Yapılan son araştırmalar hızlı yaşlanma, düzensiz hücre çoğalmaları ve kanserin telomerle ilişkisini ortaya koyuyor.

SERTAP ERENER İLE CANAN KARATAY TELOMER HAPI TARTIŞMASI

TELOMER EKSİKLİĞİ NEDENLERİ

Bunlardan en ünlüsü Bill Andrews. Ölümsüzlükçülük veya Yeni Yaşlanma olarak bilinen bir akımın öncüsü olan doktor 28 yıldır biyoteknoloji, bunun son 16 yılında da telomerler üzerine çalışıyor.

Kan ve tükürük örneği vererek bu tedavi için uygun olduğunu öğrendikten sonra telomer hapı almaya başlayan sanatçı, 6 aydır bu ilacı kullanıyor ve ilaca başladığından beri kendisini ıspanak yiyen Temel Reis gibi hissettiğini söylüyor.

Doktorlar Çin’de yetişen astragalus bitkisi içinde telomeraz enzim geninin olduğunu(telomer kısalmasını önleyen gen) keşfetmiş ve bu bitkiden ilaç üretmişler.

Bill Andrews’un 66 yaşında olduğunu ve 10 yıldır bu hapı kullanarak çok zinde kaldığını ifade eden Sertab Erener, göz bozukluğunun bile gerilediğini ve artık gözlüksüz okuyabildiğini ifade ediyor. Tabii ki bu sadece ilaçla olmamış; örneğin artık vegan olmadığını, et ve balık yediğini de söylüyor.
Bahsedilen telomer tedavisi ilacı, bitkisel besin desteği olarak geçiyor ve bilimsel olarak henüz kanıtlanmış bir etkisi yok. Telomer kısalmasını önlemek için anti-aging özelliği olan yiyecekler, C,D, E vitaminleri, Omega 3, sigara, alkol, stres, depresyondan uzak durma ve hareketli yaşam gibi aslında sağlıklı yaşam için gerekli olan temel prensipler işe yarıyor.

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting