Ana Sayfa / Kime Ait / Sıddık Ayan neci, kim?
KEMAL KILIÇDAROĞLU

Sıddık Ayan neci, kim?

Sıddık Ayan aslen nereli, kim ve neci diye aranıyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Sıddık Ayan bilgileri, yaşamı ve nereli neci soruları art arda geliyor. 

CHP Lideri kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Sıddık Ayan neci, nereli, yaşı ve kimdiri bir zanda en çok aranan kelimelerden oldu. İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 27 Kmasım günü CHP Parti Grubu’nda yaptığı okunşma ve Sıddık Ayan ayrıntısı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan – Kılıçdaroğlu polemiğine ilişkin olarak dün yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı pür dikkat izlesin” ifadesine yer vermişti. Erdoğan ise, Kılıçdaroğlu’nun elinde herhangi bir belgenin olmadığını vurgulayarak “Saçmalığın dik alası, müfterilere meydanı bırakmayalım” demişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yurt dışında bir kuruşumun bulunduğu ispat edilsin, Cumhurbaşkanlığı’nı bırakırım” sözlerine partisinin grup toplantısında cevap veriyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

“Keyifli bir grup toplantısı yapacağız. Seven sevmeyen, CHP’li olan olmayan herkes dikkatle dinlesin bu grup toplantısını.

Ancak önce izin verirseniz bir iki konuya kısaca değineyim.

TAHİR ELÇİ OLAYI

Birisi Tahir Elçi. 28 Kasım 2015’te Dört Ayaklı Minare’nin önünde basın toplantısı yaptı ve ayrılırken bir kurşunla hayatını kaybetti. Faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Söz verdiler bulacağız diye. Her taraf polis dolu, kamera kaynıyor. 2017. Fail hala bulunamadı. Faili meçhul cinayetler yakın tarihimizin kara sayfalarıdır. Dileriz katilleri bir an önce bulunur ve yargı önüne çıkar.

ÇİFTÇİ SORUNLARI

Hafta sonu Antalya’daydım. Belediyelerimizin açılışlarına katıldım. Turizmciler ve muhtarlarla özel toplantı yaptım. Daha sonra pazar günü yaşanan yağış ve hortum dolayısıyla yaşanan seraları gezdim, vatandaşlarla görüştüm. Çünkü sorunu yaşayan insan bize derdini anlatmalıydı. Hepsi dertli. “Biz kimseye yalvarmıyoruz, bir şey beklemiyoruz. Hakkımızı istiyoruz” diyorlar. “Bize getirip yardım, bağış vs. değil, gelsinler seramızı yapsınlar, parasını öderiz” diyorlar. Veraset yoluyla parçalanan araziler dolayısıyla şikayetleri var. Biz bir çalışma yapacağız ve Tarım Bakanı’na sunacağız.

ASGARİ ÜCRETİ CHP’Lİ BELEDİYELERDE 1500 TL YAPTIK

Finike’de bazı evler oturulamaz haldeydi. Kadınlar geldi anlattılar. Belediye başkanlarımıza “Her biriniz bir evi yapacak, diğerleri de oturma takımı alacak” dedim. Söz verdik mi yaparız. Tıpkı asgari ücret 1.500 lira dedik. Belediyelerimizde yaptık. Yapacağız, kimse endişe etmesin. Tütün üreticilerinin derdini dile getirmiştim. Adıyaman’da üreticiler yürüyüş yapmak istediler. Efendim, provokasyon diye polis, özel harekat ve jandarma müdahale etti. Kabahat talimat verenlerde. Kimsenin camı çerçevesi inmedi, arabası zarar görmedi, sataşma olmadı. Ellerinde sadece Türk bayrağı ve

tütün var. Orantısız bir müdahale oldu. Buradan bütün tütün üreticisi kardeşlerime sesleniyorum. Adıyamanlılara, Bitlislilere, Malatyalılara sesleniyorum. Senin tütün hakkını koruyacak partinin adı CHP’dir. Bunu sakın unutma. Emeğin, alın terinin değerini veren partinin adı CHP’dir. Bunu sakın unutma.

Ve tabii eğitimcilerle de toplantı yaptık. Anneler, çocuklar sizin çocuklarınız, bizim çocuklarınız. Çocuklara sahip çıkmak, benim de sizin de göreviniz. Neredeyse her saat değişen eğitim sistemine ben de, siz de isyan edeceksiniz. Ne zaman? Sandığa gittiğinizde. Unutamayacakları bir dersi çocuklarımız adına vermeliyiz. Bazı rakamlar vereyim size. 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 1 milyon 897.524 çocuk okula gidemedi. Bunların okumaya hakları yok mu? Neden devlet sahip çıkmıyor? Ankara’daki çocuklar kendi çocuklarına sahip çıkıyorlar çünkü. Vatandaş yarın sandıkta bunun hesabını sana soracak.

SIDDIK AYAN NECİ KİM VE NERELİ

Sıtkı Ayan kimdir? İşte Sıtkı Ayan’ın öz geçmişi…

Sivas’ın Gölova beldesinde doğup büyüyen Sıtkı Ayan, İstanbul İmam Hatip Lisesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Mesleğini icra yerine petrol işine girdi. Ayan’ın, İran ve Sudan’da petrol ve doğalgaz sahalarıyla ilgili yatırımları da bulunuyor. Sıtkı Ayan adını ilk kez İran ve Türkmen doğalgazının Avrupa’ya taşınmasıyla ilgili projede duyurdu.

İTO kayıtlarına göre Sıtkı Ayan’ın yönetim kurulu üyesi olduğu ve halen faaliyette olan şirketler şöyle:

Som Petrol, Tay Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ, Aktau Petrol Ticaret AŞ, Gent Elektrik Enerjisi Toptan Satış AŞ, Somas Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ, SMS Gemi İnşa Sanayi AŞ, Turang Transit, Bylan Uluslararası Ticaret ve Gayrimenkul Sanayi AŞ, Emas Doğal Gaz Sanayi, Anatolian Uluslararası Enerji Yatırım, MS Uluslararası Enerji Yatırım, TRG Petrol Ticaret, CTAT Gıda ve Sağlık Ürünleri, Som Overseas Petroleum, ASB Grup Enerji, ASL Enerji, Perlite İnşaat, Aska Enerji.

Sıtkı Ayan’ın ortağı gözüktüğü şirketler ise şöyle sıralanıyor: Gent Petrol ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Samed Petrol ve Enerji Dış Ticaret, Saor İnşaat, Alan Enerji, Anka Enerji, Başlam Nakliyat.

ERDOĞAN BELGELERİ

Sıra geldi kutuyu açmaya… 17 Kasım’da Erdoğan’a sordum. Çoçuklarını dünürünü eniştenin özel kalem müdürünün bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini biliyor musun? Aradan zaman geçti tık yok. Ya haberim yok diyeceksin ya da var diyeceksin.

Davayı açsan nolur açmasan nolur. Sen benim soruma adam gibi cevap ver. Herhalde beyfendi beni dinliyordur. Sana bir tavsiyem var doktor yanında olsun… İkinci bir soru daha sormuştum. Suriyelilere 30 milyar harcandığını söylemiştin. Sen taa gidip BM Genel Kurulu’nda 30 milyar dolar diyorsan bunu açıkla.

1 Ağustos 2011. Man Adası diye bir devlet var. O şirketin kuruluş senedi de bizde. Noter tasdikli. Yönetim kurulunda bir kişi… Sıddık Ayan. Yönetim kurulu bir kişi. Reşitpaşa Caddesi Sarıyer’de…

Ziya İlgen. Eniştesi. 2011 yılında para gönderiyor.
Mustafa Erdoğan 2 buçuk milyon dolar gönderiyor.
2011’de Ziya İlgen yine milyon dolar göndenriyor.
Sonra Mustafa Erdoğan 1 milyon 250 bin dolar gönderiyor.

Tüm bunların swift mesajları elimizde. Bu mesaj ne demek. Bankarala sorduk. Yurt dışına para gönderirken bu swift mesajları ile gönderiliyor.
Bu beni tatmin etmez dekont lazım dedim. İşte o dekontlar… Tamamının kayıtları bankalarda var. Hiç sağa sola kaçmaya gerek yok. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın.

Ben ispat ettim, söyle bakayım alçak mıyım? Bankaların dekontu lazım dedin? Parayı gönderdiğin dekontlar. Diyecekler ki bu belgeler sahtedir. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. Yurt dışına göndermişler o şirketlerin de kayıtlarında var. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın.

İlginizi Çekebilir

Yiğit Akü kime ait, sahibi

Yiğit akü kime ait, sahibi, Yiğit Aküne zaman nerede kuruldu. Borsa İstanbul Yiğit Akü hisseleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting