Ana Sayfa / Gündem / Son depremler 12 Kasım İran, Irak, Türkiye
KAHRAMANMARAŞ DEPREM

Son depremler 12 Kasım İran, Irak, Türkiye

İran son dehrem. Son büyük depremler Irak. İran’da 71. büyüklüğünde deprem. Irak’ta 7.3 büyüklüğünde deprem.,

Süleymaniye’de çok büyük deprem 7.3. Irak son deprem. Irak Süleymaniye 7.3 büyüklüğünde deprem.Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu’nun (USGS) verilerine göre Irak’ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye’de deprem yaşandı. Depremin Richter ölçeğine göre 7.3 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı. Deprem Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok şehirde hissedildi. Deprem, Irak ve Türkiye’nin yanı sıra İran, Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de hissedildi.

Son depremler Irak, İran ve Türkiye. Süleymaniye (Kuzey Irak) şiddetli deprem. Irak Halepçe Deprem 7.3 büyüklüğünde. Son zelzeleler,  Irak büyük deprem, son deprem Irak Süleymaniye. İran son deprem. İran Irak sınırı büyük deprem Türkiye’Den de hissedildi. Irak’ın Süleymaniye şehrinde yerel saat ile 21:18’de bir deprem meydana geldi. Richter ölçeğine göre 7.3 şiddetinde olan deprem, Türkiye’den de hissedildi. Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı.

TÜRKİYE’DE DE HİSSEDİLDİ

DİYARBAKIR, MARDİN VE BATMAN’DA KORKUYA NEDEN OLDU

Deprem, hissedildiği Diyarbakır, Mardin ve Batman’da korkuya neden oldu. Yaklaşık 40 saniye süren deprem nedeniyle panik yaşayan vatandaşlar, kendilerini sokağa attı. Mardin’de çocuğunu kucaklayarak sokağa çıkan bir vatandaş, “Depremi eşim bayağı hissetti. Eşim panikledi bu yüzden çok korktum” dedi.

DEPREM 6 ÜLKEDE HİSSEDİLDİ

Deprem, Irak ve Türkiye’nin yanı sıra İran, Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de hissedildi.

Son dakika… Irakta 7.3 büyüklüğünde korkutan deprem

KIZILAY HAREKETE GEÇTİ: İRTİBAT HALİNDEYİZ

Depremin ardından Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık Twitter’dan açıklama yaptı ve “Ekiplerimizi bölgeye sevk ediyoruz, Irak Kızılayı ile irtibat halindeyiz.” mesajını paylaştı.

“DEPREM SÜRPRİZ DEĞİL”

CNN Türk canlı yayınında konuşan Prof. Dr. Tuncay Taymaz, “Bu deprem bizim için sürpriz değil. 100-150 kilometrelik bir deprem fayının kırıldığını tahmin ediyoruz. 10 km derinliğinde gerçekleşen bu depremin ilk 72 saatte artçıları 7.5 şiddetine kadar varabilir.” açıklamasında bulundu.

KANDİLLİ MERKEZ ÜSSÜ’NÜ İRAN OLARAK AÇIKLADI

Öte yandan Kandilli Rasathanesi de deprem şiddetini 7.1, merkez üssünü ise İran olarak açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Köpekler ünlü türkücünün kardeşine saldırdı

Sabahat Akkiraz’ın  kardeşine sokak köpekleri saldırdı mutlak ölümden döndü. Sokak köpeklerinin saldırıları arttı herkesin canı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting