Ana Sayfa / Manşet / T-625 helikopter özellikleri (Türk Helikopteri)

T-625 helikopter özellikleri (Türk Helikopteri)

T-625 ilk Türk helikopterinin özellikleri, fiyatı ve teknik özelliklerini derledik. Türkiye’nin ilk özel helikopteri olan T-625 özgün tasarımı ile sınıfının en iyilerinden biri olacak. T-625 helikopterini yapan firma ve helikopterin özellikleri. ‘İlk Türk helikopteri’ T-625, İstanbul’da 9 Mayıs’ta kapılarını açacak IDEF Savunma ve Havacılık Fuarı’nda kamuoyunun önüne çıkacak.

IDEF 9 Mayıs’ta başlıyor ve fuarın gözdesi ilk Türk helikopteri olan T-625 olacak. Tasarım ve üretimini TUSAŞ’ın yaptığı ‘İlk Türk helikopteri’ T-625, İstanbul’da 9 Mayıs’ta kapılarını açacak IDEF Savunma ve Havacılık Fuarı’nda kamuoyunun önüne çıkacak. Helikopterin ilk test uçuşunun 6 Eylül 2018 sabahı saat 06.00’da yapılması planlanıyor.

T-625 HELİKOPTERİNİN AĞIRLIĞI VE YOLCU SAYISI

Türk hilekopteri T-625 pilot ile birlikte 13 kişiyi taşıyabiliyor. Fuarda, pilot+12 yolcu kapasiteli T-625 helikopterinin “mock-up” olarak adlandırılan test modeli sergilenecek. T-625 hem askeri hem de sivil ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak tasarlandı. Çift motora ve 5 ton kalkış ağırlığına sahip olacak.
T-625 helikopterleri Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kullanmakta olduğu, hizmet ömürlerinin sonuna yaklaşılan UH-1H nakliye helikopterlerinin yerini alacak. T-625 helikopterlerinin emniyet, hava ambulans ve arama- kurtarma modelleri de geliştirilecek. Helikopter, yurtdışı satışına yönelik EASA (Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı) sertifikasına sahip olacak. Helikopterin ilk test uçuşunun Eylül 2018’de yapılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Günde 8 kadın öldürülüyor

Türkiye’de 1 günde tam 8 kadın öldürüldü. Erkekler kadınları öldürmeye devam ediyor. Songül Karlı’ın akrabası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting