Ana Sayfa / Sağlık / Tahir Çetin ve Ali Faik İnter kazada öldü

Tahir Çetin ve Ali Faik İnter kazada öldü

SON DAKİKA. Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin kazada öldü. Somalı madencilerden ikisi kazada öldü. Yıllardır ödenmeyen tazminat hakları için mücadele eden ve günlerdir Ankara’nın girişinde bekletilen Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile maden işçisi Ali Faik İnter, dönüş yolunda geçirdikleri kazada hayatını kaybetti.

Tahir Çetin ile Ali Faik İnter trafik kazasında öldü. Somalı Madencileri yıkan ölüm haberleri.

Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ve maden işçisi Ali Faik İnter, Ankara’dan dönüş yolunda kaza geçirerek hayatını kaybetti.

Bağımsız Maden İş’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “ACIMIZ ÇOK BÜYÜK! ÖFKEMİZ ÇOK BÜYÜK! Maden işçilerinin yiğit önderi, genel başkanımız, herşeyimiz Tahir Çetin’i ve önderimiz, haysiyet abidemiz, canımız Ali Faik’imizi kaybettik” denildi.

Uyar Madencilik’ten alamadıkları tazminatları için 15 yıldır mücadele eden Somalı madenciler, son kez sorunun çözümü noktasında 4 Temmuz günü aileleriyle birlikte otobüsle Ankara’ya hareket etmişti.

Seslerini duyurmak için Ankara’nın yolunu tutan madencilerin otobüsü Ankara girişinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın önünde eylem yapacakları gerekçesiyle polis tarafından durdurularak kente girişlerine izin verilmemişti.

İlginizi Çekebilir

Ömür boyu sigara satışı yasaklanan ülke

Sigarasız tolum için ilk adımı atımı atan ülke. Hayat boyu sigara satışının yasaklanacağı ülke İngiltere …

Sınırsız Hosting