Ana Sayfa / Kime Ait / Taksi ve minibüs zammı İstanbul 7 Eylül
TAKSİ KAMERA SİSTEMİ TAKTIRMA

Taksi ve minibüs zammı İstanbul 7 Eylül

İstanbul son taksi ve minibüs zammı ve miktarları. Taksi ücretine zam ve yeni taksimetre açılış ücreti 7 Eylül. Minibüs indi bindi yeni ücreti ve hatlara göre yeni zamlı minibüs ücretleri. İstanbul toplu taşıma zam ve yeni taksi zamlı tarifeleri. İstanbul’da taksi ücretlerine zam geldi. Taksimetre açılış ücreti 4 lira olurken, kısa mesafe ücreti 10 liraya yükseldi.

İstanbul zam taksi ve minibüs ücretlerine 7 Eylül ve yeni zamlı tarifeler. Taksimetre açılış ücreti İstanbul’da 4 lira oldu minibüs ve ticari taksilere yüzde 15 zam yapıldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı.

TAKSİ KISA MESAFE ÜCRETİ 10 LİRA OLDU

SON TAKSİ VE MİNİBÜS ZAMMI İSTANBUL’DA YENİ ÜCRETLER ZAMLI. Daha önce taksilere iki yıl üzerine yüzde beş oranında zam yapıldığını belirten İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur şunları söyledi:
Taksimetre ücretlerine iki yıl üzerine zam adı altında yüzde beş oranında düzenleme yapılması artan giderlerimizin yanında bizleri çok zorlayan bir durum olmuştu. Yaptığımız başvurular ve görüşmeler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyemiz taksicilerin çalışma şartlarını görmezden gelmemiş ve her yıl yaşanan zam polemiğini sonlandırmıştır. Bizler için her yıl zam yapılacak olmasının karara bağlanması son derece önemlidir. Belirlenen oran da esnafımıza nefes aldıracaktır. İBB yetkililerimize kendim ve esnafım adına müteşekkirim.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile artık taksimetre ücretlerine her yıl eylül ayında düzenli olarak TEFE-TÜFE, asgari ücret ve yakıta gelen zam oranlarının ortalaması alınarak zam yapılacak. İTEO Başkanı Uğur zam oranı ile ilgili müşterilerin taksicilerin çalışma şartlarını da düşünerek anlayış göstermelerini beklediklerini belirtti.

Yeni düzenlemeye göre taksi ücretlerinin açılışı 4 TL, km başına 2.5 TL, kısa mesafe ücreti 10 TL oldu.

İlginizi Çekebilir

Borsada işlem ücreti oranı

Borsa İstanbul’da işlem ücreti başlıyor. Borsa yatırımcısı artık her işlemde devlete para ödeyecek. İktidar günden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting