Ana Sayfa / Kime Ait / Tapu harcı indirimi (Tapu harcı ne kadar 2017)
TAPU HARCI İNDİRİMİ

Tapu harcı indirimi (Tapu harcı ne kadar 2017)

Tapu harcı indirimi süresi ve yeni tapu harcı fiyatı 2017. Tapu için ödenecek yeni harç miktarı ve indirimin geçerli olacağı süre belli oldu. Tapu harçlarında 30 Eylül’e kadar indirim yapıldı. Tapu harçları binde 20’den binde 15’e çekildi.

Tapu harcı için yeni indirim ve ödenecek yeni harç miktarları 2017. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre yeni düzenlemelere gidildi.
Kararla birlikte tapu harçlarında indirim yapıldı. 30 Eylül’e kadar geçerli olacak indirim kapsamında tapu harçları binde 20’den binde 15’e çekildi.
YURTDIŞINDAN SAĞLANAN KREDİDE KKDF SIFIRLANDI
Bakanlar Kurulu, banka ve finansman şirketleri dışında yurtdışından sağlanan kredilerde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kesintisini de, vadesi bir yıla kadar olanlarda yüzde 1 olarak belirlerken bir yıldan uzun vadeli kredilerde sıfırladı.
DAMGA VERGİSİNE DE DÜZENLEME
Kararın damga vergisi ile ilgili düzenlemesiyle de yüzde 0.94 olarak uygulanan kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri, yapı müteahhitleri ile alt yükleniciler arasında düzenlenen inşaat taahhüt sözleşmeleri ile danışmanlık hizmet sözleşmeleri ve yapı denetimi hizmet sözleşmelerinden alınan damga vergisi oranı sıfırlandı.

İlginizi Çekebilir

27 bin Angus İskenderun’da

İskenderun ilçesi angus koktu. 27 bin Angus kesimlik olarak Türkiye’ye getirildi. Türkiye Brezilya7dan 27 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting