Ana Sayfa / Genel / Tomahawk fiyatı 500 bin dolar

Tomahawk fiyatı 500 bin dolar

Suriye’de 59 hedef ABD tarafından Tomahawk füzeleriyle vuruldu. Her bir füzenin değeri ise tam 500 bin dolar. ABD savaş gemileri, Humus’taki Şaryat Hava Üssü’ne 50’den fazla Tomahawk füzesi fırlattı. Hava üssündeki uçaklar, pist ve yakıt istasyonları vuruldu. Operasyona ilişkin açıklama yapan ABD Başkanı Trump, “Bu operasyon ABD’nin güvenliği için elzemdi” derken, saldırı öncesi Rusya’nın bilgilendirildiği açıklandı. Saldırı da 4 Suriye askerinin öldüğü de gelen bilgiler arasında.

Suriye’de hava üssü ABD tarafından vuruldu. Atılan füzeler Tomahawk füzesi. ABD, Suriye’deki Beşşar Esad rejimine ait bir hava üssünü, TSİ 03.45’te vurdu!
Akdeniz’de bulunan ABD savaş gemilerinden, İdlib’e yönelik kimyasal saldırının yapıldığı düşünülen ve kimyasal silahların bulunduğu öne sürülen Humus’taki Şaryat Hava Üssü’ne, 59 Tomahawk füzesi fırlatıldı.
Füzeler hava üssündeki uçakları, pistleri ve yakıt noktalarını hedef alırken, ABD’li yetkililer operasyonun ilk aşamasının tamamlandığını duyurdu.
Pentagon’dan, “Saldırı, Esad rejiminin 4 Nisan’da İdlib’in Han Şeyhun beldesinde gerçekleştirdiği kimyasal silah saldırısına tepki olarak yapıldı. ABD, kimyasal saldırılara tahammül etmeyecektir.” açıklaması geldi.

TRUMP: ABD’NİN GÜVENLİĞİ İÇİN ELZEMDİ
ABD Başkanı Donald Trump, operasyona ilişkin açıklamada bulundu.
Suriye’deki füze operasyonun ABD’nin güvenliği için elzem olduğunu vurgulayan Trump, şunları kaydetti:
“Bu gece kimyasal saldırının yapıldığı askeri üssü hedef alan askeri operasyonun emrini verdim. Bu barbar saldırıyla (kimyasal saldırı) birçok insan ve hatta güzel bebekler yavaş, vahşice ve insafsızca öldürüldü. Esad yardıma muhtaç erkek, kadın ve çocukların canını aldı. Suriye rejiminin kimyasal silah kullandığına hiç şüphe yok. Daha önceki girişimler başarısız olduğu için mülteci krizi devam ediyor ve bölgedeki istikrarsızlık ABD’yi ve müttefiklerini tehdit ediyor. Bu akşam tüm medeni ülkeleri, Suriye’deki katliamı ve her türlü terörizmi durdurmak için ABD’ye katılmaya davet ediyorum.”

Şaryat Hava Üssü
Şaryat Hava Üssü
TILLERSON: RUSYA YA İŞBİRLİKÇİ YA BECERİKSİZ
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, yaptığı açıklamada kimyasal saldırıda sinir gazı kullanıldığından emin olduklarını kaydererek, “Rusya, kimyasal silah kullanımını önleme konusunda ya işbirlikçi ya beceriksiz” dedi.
Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı da Trump’ın saldırı emrini dün verdiğini açıkladı.
PENTAGON: RUSYA’YI BİLGİLENDİRDİK
Pentagon’dan yapılan açıklamada ABD’nin Suriye’ye saldırı öncesi Rusya’yı bilgilendirdiği ifade edildi. Ayrıca, saldırıdan 48 saat öncesine kadar, vurulan üstte Rusya askerlerinin bulunduğu da belirtildi.
4 SURİYE ASKERİ ÖLDÜ
Humus Valisi, hava üssüne yapılan saldırının DAEŞ’in yararına olduğunu öne sürdü. Suriye Devlet Televizyonu, saldırı nedeniyle can kayıplarının yaşandığını duyururken, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden, 4 Suriye askeri öldüğü açıklaması geldi.

İlginizi Çekebilir

Trump suikast gizemi, kim yaptı?

Trump’a kim suikast düzenledi, saldırgan kim çıktı. ABD’de başkanlara yönelik suikast girişimleri. ABD Başkan Adayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting