Ana Sayfa / Genel / Türkeş: Cumhur İttifakı seçim sonrası dağılacak
TUĞRUL TÜRKEŞ

Türkeş: Cumhur İttifakı seçim sonrası dağılacak

Tuğrul Türkeş, Cumhur İttifakı’nın seçimlerin ardından dağılacağını öne sürdü. AK Parti ile MHP arasında kurulan Cumhur İttifakı AK Parti’li Tuğrul Türkeş’e göre 24 Haziran seçimlerinin ardından bozulacağını öne sürdü ve savundu. Tuğrul Türkeş’ten İYİ Parti yorumu ve Meral Akşener yorumu dikkat çekti. 

24 Haziran seçimleri sonrası Cumhur İtitfakı dağılacak iddiası AKP’li Tuğrul Türkeş’ten geldi. 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi MHP’den ayrılıp AK Parti’ye geçen Tuğrul Türkeş, “Seçimden sonra iki parti arasında ittifak sürmeyecek. Sayın Bahçeli bunu meydanlarda söylüyor.” dedi.
1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’ye katılan eski MHP’li Tuğrul Türkeş, 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhur İttifakı’nın dağılacağını ve AK Parti ile MHP arasındaki ittifakın sona ereceğini söyledi.

”İTTİFAK SEÇİMDEN SONRA SÜRMEYECEK”

”Seçimden sonra iki parti arasında ittifak sürmeyecek” diyen Tuğrul Türkeş ”Sayın Bahçeli bunu meydanlarda söylüyor.” dedi. Türkeş “Hem Cumhurbaşkanı’na hem de AK Parti’ye oy vermek lazım. Yoksa bu iş amacına ulaşmaz. O zaman da Türkiye bir iki seneye tekrar seçime gider” yorumunda bulundu.

“GÜNEYDOĞU’DA HALK ÇOK BİLİNÇLİ”

Türkeş, “Güneydoğu’nun rehabilitasyonu ile ilgili o bölgeden bir çok insandan ‘Doğru karar verilmiştir’ şeklinde tebrik, onayı ben kulaklarımla duydum. Güneydoğu’da halk çok bilinçli. Bölgenin barışı, huzuru, sükunu olacaksa bu ülkeyi sevenlerle daha iyi yapılacağını biliyor. ‘Bu işten bize bir kar çıkar mı?’ diye Kürtçülük yapan çevrelerin ‘MHP ile olmaz kardeşim, Güneydoğu’dan oy alınmaz’ diyenler, kendilerine pirim çıkarmaya çalışanlardır.” dedi.
“MERAL AKŞENER’İN SÖYLEMLERİNDE YENİ BİR ŞEY YOK”

Meral Akşener’e ilişkin Türkeş, “Uzun zamandır tanıyorum. Hanımların siyasette olmasından yanayım. Üslubu bir ‘Hanım siyasetçi’ üslubu değil. Siyasetten götürmek değil katmak lazım. Söylemde yeni hiçbir şey yok. Neden bir siyasi parti çıkmıştır, demek ki halk diğer muhalefet partilerini yeterli bulmamıştır. Yeni siyasi partiler çıkmıştır. Yeni bir şeyler söylemen lazım.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting