Ana Sayfa / İlginç / UEFA’dan Milan’a tarihi ceza

UEFA’dan Milan’a tarihi ceza

Milan 2 yıl Avrupa Kupalarından men edildi UEFA tarafından. Milan’a UEFA’dan tarihi ceza… 2 yıl men edildiler! Milan’a UEFA’dan tarihi bir ceza aldı. 

İtalyan Kulübü Milan tarihi ceza aldı. Milan 2 yıl Avrupa kupalarında mücadele edemeyeck. UEFA, Milan’ı önümüzdeki iki sezon için Avrupa kupalarından men etti. UEFA’dan, FFP kurallarına uymayan ve anlaşma talebi reddedilen Milan’a ağır ceza geldi… UEFA’nın resmi sitesinden açıklanan kararda Milan’ın 2 yıl Avrupa’dan men edildiği gerekçeli kararın ise daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Transfer ve takım bütçesiyle ilgili de kısıtlamalar alması da beklenen Milan’ın 1 yıl ceza alması beklenirken İtalyanlar açıklanan karar sonrası şoke oldu. Milan’ın yerine bu sezon Avrupa’ya ligi 8.bitiren Fiorentina gidecek…

Geçen yıl transfere 200 milyon Euro’dan fazla harcama yapan Milan’ın son 3 yıldaki zararı 250 milyon Euro’nun üzerinde… Kırmızı siyahlılar, son olarak sermaye artışı için gerekli miktarı da bulamamıştı.

İtalyan kulübünün bu cezayı Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) taşıyacağı ve kararın değişmesi için girişimlerde bulunacağı kaydedildi.

İlginizi Çekebilir

Boş dondurma külahı da paralı oldu

Dondurma külahı da parayla satılmaya başlandı dondurmacılardı. Boş dondurma külahı parayla satılıyor millet yaz gününde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting