Ana Sayfa / Yaşam / Ulus Pazarı isyanı (Sosyete pazarı)

Ulus Pazarı isyanı (Sosyete pazarı)

İstanbul Ulus’taki Ulus pazarı halk deyimiyle sosyete pazarı protestosu büyüyor. Ulus Pazarı’nın yeni yerini beğenmeyen esnaf isyan etti. Ulus pazarı kapalı alana sığmayınca pazarcı esnafı protestoya başladı. Sosyete pazarı olarak ünlenen Ulus Pazarı yeni yeri kapalı ancak dar.

Sosyete pazarı nerede kuruluyor İstanbul’da diye sorularsa ilk cevap Ulus yani Etiler olur. Ulus Pazarı bugünlerde sıkıntılı pazarcı esnafı isyan halinde. Çekmeköy Ulus Pazarı’nın yerinin değiştirilmesi üzerine pazarcılar eylem yaptı.

ULUS PAZARI SOSYETE PAZARI OLMAKTAN ÇIKIYOR
Çekmeköy Hamidiye mahallesinde cumartesi günleri açılan sosyete pazarı olarak bilinen Ulus pazarı esnafı yerlerinin değiştirildiği gerekçesiyle eylem yaptı. Bu sabah tekrar tezgah açmak için gelen pazarcılar zabıta, polis ve çevik kuvvet ekipleri tarafındanalana sokulmadı.

Bunun üzerine pazarcılar eylem yaptı. Pazar yerinden çok memnun olduklarını ve yerlerinin değiştirilmesini istemediklerini belirten esnaf, “Ulus halkın pazarıdır, kapatılamaz”, “Halkın ve esnafın sesine kulak ver”, “Ekmeğimden elini çek “yazılı dövizler açtı.

Çekmeköy Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, “300 esnafımız, 1120 tezgâh açıyor. Burada sıkıntılı bir durum var. Kapalı Pazar yeri yapıldı ama küçük ve dar. Esnafımız sığmıyor” dedi. Alana giremeyen pazarcılar araçlarına astıkları dövizlerle ve kornalara basarak alan çevresinde tur attı.

İlginizi Çekebilir

Polatlı’da kaza, ölen 4 kişinin isimleri

Ankara Polatlı kazada ölen 4 kişinin isimleri. 13 Mayıs Polatlı trafik kazası ölen 4 kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting