Ana Sayfa / İlginç / Üniversiteyi kazanan devamsız öğrenciler başarılı sayıldı
MEB ÜNİVERSİTE

Üniversiteyi kazanan devamsız öğrenciler başarılı sayıldı

Lise son sınıf öğrencilerinden üniversiteye kazanan ancak devamsızlık sorunu olan öğrenciler de başarılı sayılacak ve üniversiteye kaydını yaptırabilecek. MEB, devamsızlık sorunu olan öğrencilere güzel haberi verdi. Örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden; ders kesim tarihi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

Devamsızlığı bulunan ancak üniversiteyi kazanan lise son sınıf öğrencileri başarılı sayılıp mezuniyet belgesi alabilecek. MEB’ten üniversiteyi kazanan öğrencilere sevindirecek karar çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son sınıf öğrencilerini sevindirecek haber geldi.

DEVAMSIZLIKTAN KALMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, derslerinde başarılı olmalarına rağmen özürlü-özürsüz toplam devamsızlık süresini aşan; ancak yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumunda olan son sınıf öğrencileri ile velilerden gelen talep üzerine bu öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

Bakan Yılmaz’ın onayıyla illere gönderilen yazıya göre, tüm örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden; ders kesim tarihi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrencilerin durumu devamlı öğrenciler gibi değerlendirilecek.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da yalı soygunu

İstanbul soyulan yalı kime ait, ne kadar para çalındı ilgisi. İstanbul Boğazı yalı soygunu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting