Ana Sayfa / Kime Ait / Wikipedia neden kapatıldı (29 Nisan)
VİKİPEDİ NEDEN KAPALI

Wikipedia neden kapatıldı (29 Nisan)

Türkiye’de Wikipedia’ya erişim kapatıldı nedeni ise henüz açıklanmadı. Neden Wikipedia’ya girilemeyior diye soran okurlarımızı aydınlatacak bilgileri topladık. Dünyanın en büyük çevrimiçi ansiklopedisi Wikipedia’ya Türkiye’den erişim engellendi.

Wikipedia’ya girilemiyor çünkü bTK tarafından erişime kapatıldı. Türkiye’de Wikipedaia’nın erişime kapatılmasının nedeni de çok tartışılacak gibi. dünyanın en büyük online ansiklopedisi olan Wikipedia’nın kapatılması birçok okurun tepkisini çekmiş durumda. Sabah saatlerinde Wikipedia’ya giriş yapmak isteyenler şokle karşılaştı. Dünyanın en büyük çevrimiçi ansiklopedisi olarak görülen siteye erişim engellendi. Sitenin neden engellendiğini hakkında kesin bir bilgi bulunmazken, BTK’nin “Site Bilgileri Sorgu Sayfası” üzerinden yapılan sorgulamalarda siteye mahkeme kararı olmaksızın “idari tedbir” konulduğu görülüyor. Sayfadaki açıklama şöyle:

BTK’DAN WIKIPEDİA AÇIKLAMASI
“5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (wikipedia.org) hakkındaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ‘nın 29/04/2017 tarih ve 490.05.01.2017.-182198 sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır. (After technical analysis and legal consideration based on the Law Nr. 5651, ADMINISTRATION MEASURE has been taken for this website (wikipedia.org) according to Decision Nr. 490.05.01.2017.-182198 dated 29/04/2017 implemented by Information and Communication Technologies Authority.)”

İlginizi Çekebilir

Direksiyon sınavı değişti

Ehliyet sınavları değişiyor direksiyon sınavında U dönüşü de yaptırılacak. Ehliyet almak isteyenlere hem ekonomik he …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting