Ana Sayfa / Kime Ait / Yeni emekli olacaklarada ikramiye ve zam 2018

Yeni emekli olacaklarada ikramiye ve zam 2018

Emeklilik işlemleri başlayanlara da Temmuz 2018’de ikramiye ve zam verilecek. Temmuz 2018 emekli olacak sayısı 100 bin kişi. Emeklilerin alacağı Temmuz 2018 zammı ve kurban ikramiyesi bayram ikramiyeleri. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerle iftar buluşmasında konuşma yaptı. Erdoğan, “Emeklilik için başvuru yapan ancak işlemleri sonuçlanmayan 100 bin vatandaşımız bulunuyordu. Bunların işlemlerini tamamlayarak onların da bayram maaşlarını ve ikramiyelerini almalarını sağlıyoruz, Temmuz zammından da faydalanacaklar.” açıklamasında bulundu.

Temmuz 2018 yeni emekli olacaklar da bayram ikramiyesi ve zam alabilecek. Yeni emekli olan bir SGK’lının alacağı net aylık ve zamlı maaş. Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Sizler yıllarınızı verdiğiniz işinizden emekli olmuş kardeşimizsiniz. Emekli olunca yeni bir dönem başlıyor demektir. Kiminiz ertelediği hobilerle kiminiz keyif aldığı işlerle uğraşacaktır. Her biriniz gönlünüz ne istiyorsa onu yapacak bir zamana sahip oluyorsunuz. Emekliliği son değil yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Hiç bir emekli kardeşimin bu güzel dönemi evinin duvarlarına hapsolarak geçirmemeli. Sizlerin aileniz ve ülkeniz için yapacağı çok şeyler olduğunu biliyorum. Sizlerin desteğine, katkınıza daima ihtiyacımız olacak.

İktidara gelince ilk yaptığımız işlerden birisi emeklilerimizin durumuna bakmaktı. Öğle emekli maaşları bağlanıyordu ki onları görünce yüzümüz kızarıyordu. Real olarak 2 katına, 3 katına, 4 katına varan artışlar yaptık. Asgari ücretin altında emekli maaşı alanlar bulunmuyor.

Emeklilik için başvuru yapan ancak henüz işlemleri sonuçlandırılmayan 100 bin vatandaşımız bulunuyordu. Bunların işlemlerini tamamlayarak, onların da ilk maaşlarını ve bayram ikramiyelerini alabilmelerini sağlıyoruz. Bu kardeşlerimiz Ramazan Bayramı ikramiyesi yanında temmuz zammından da faydalanacak.

65 aylıkları kendilerine üç ayda bir ödenen kardeşlerimiz, eylül ayının başından itibaren bu maaşlarını aylık almaya başlayacaklar.

Türkiye büyüdükçe ortaya çıkan zenginlikten emekliler başta olmak üzere tüm milletimize faydalandırdık.

Siz emeklilerden ricam her fırsatta gençlere eski Türkiye’yi anlatmanızdır.

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting