Ana Sayfa / Kime Ait / Yolcu otobüsleri tavan bilet fiyatları

Yolcu otobüsleri tavan bilet fiyatları

İstanbul-Antalya, Ankara Antalya şehirlerarası yolcu otübüs bilet fiyatları ne kadar oldu tavan bilet fiyatları. Yolcu otobüsleri için kilometreye göre tavan bilet ücretleri hangi firma nereden nereye kaç liraya taşıyor bilgisi. Covid kısıtlamalarının kaldırılması ve bayram nedeniyle yoğunluk yaşanan şehirlerarası ulaşımda otobüs yolcu ücretlerindeki tavan yeniden belirlendi. Tebliğe göre 101-115 kilometre arası 70 TL’den 84 TL’ye, 351-400 kilometre arası 115 TL’den 138 liraya çıktı. 

Yolcu otobüsleri bilet tavan ücretleri nereden nereye kaç lira oldu bilgisi. Otobüs firmalarının kurnazlığına tavan bilet ücreti ile dur deme zamanı. Normalleşme süreci ve bayram tatili nedeniyle artan yolcu potansiyelini göz önünde bulunduran Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı şehirlerarası otobüs fiyatlarında fahiş fiyatın önüne geçmek için bir tebliğ yayımladı. Uygulama 3 ay sürecek.

“FAHİŞ FİYATLARIN ÖNÜNE GEÇME AMACI”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü ikinci mükerrer sayısında yayımlanan tebliğ şöyle:

Bu Tebliğin amacı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgınında uygulanan tedbirlerin ve yolcu taşımacılığındaki kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması sonrasındaki yolcu potansiyelinin ciddi oranda artacağı göz önünde bulundurularak, yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi amacıyla, karayolu yolcu taşımacılığı alanında, yayımı tarihinden itibaren üç ay süreyle uygulanmak üzere Ek-1’de yer alan tavan ücret tarifesini belirlemektir.

14.07.2021 tarihli tebliğe göre yeni tavan fiyatları

İlginizi Çekebilir

Türker İnanoğlu neci, yaşı, nereli?

Türker İnanoğlu kaç yaşında öldü, Türker İnanoğlu filmleri, serveti ne kadar soruları. Türker İnanoğlu ne …

Sınırsız Hosting