Ana Sayfa / Yaşam / Zekeriya Öz’ün peruklu top sakallı imajı

Zekeriya Öz’ün peruklu top sakallı imajı

FETÖ’cü eski savcı Zekeriya Öz’ün son hali ve fotoğrafları. Zekeriya Öz peruk takarak keçi sakal bırakmış. Sabah gazetesi, Zekeriya Öz’ün, kaçtığı Almanya’da yaptığı iddia edilen görüntülü FaceTime konuşmalarının kayıtlarını yayımladı. Firari FETÖ savcısı Öz’ün kayıtlarda, top sakallı, peruklu ve sakalsız görülmesi dikkat çekti.

Zekeriya Öz son fotoğrafı. Zekeriya Öz Almanya’da top sakal bırakmış perukla dolaşıyor tanınmamak için. Sabah’tan Nazif Karaman’ın haberine göre; Ağustos 2015’te yurtdışına firar eden FETÖ savcıları Zekeriya Öz ile Celal Kara’nın, darbe girişiminden hemen önce yaptıkları görüntülü aramaların kayıtlarına ortaya çıktı. Halen Almanya’da bulunduğu belirtilen Zekeriya Öz ve Celal Kara, Sultan kod adlı gizli tanıkla Mart 2016’da görüntülü FaceTime görüşmeleri yaptı. Bu görüşmelerdeki görüntüler, Öz ve Kara’nın bugüne kadar yurtdışında tespit edilebilen ilk görüntüleri.

ALMAN İSTİHBARATÇI KORUYOR

Bir belgede, “Zekeriya Öz’ün bir konuşma esnasında gizli tanık Sultan’ın başının üzerinde vitrinde duran klima kumandasını fark edip ‘Senin kafanın üzerindeki kamera mı, göster’ şeklinde tepki gösterince Sultan’ın klima kumandasını göstererek ‘Abi bizden de mi şüphe eder oldun?‘ dediği, Öz’ün de ‘Dikkatli olalım’diye yanıtladığı belirtmiştir” ifadelerinin yer aldığı ileri sürüldü.

Celal Kara ile Sultan arasındaki 10 Mart 2016 tarihli telefon görüşmesinde Kara, Zekeriya Öz’ün yanında önlem amaçlı bekletilen Alman istihbaratçının konuşma yapılırken yanına geldiğini söylemesi üzerine gizli tanık “Bu eleman nasıl bir tip, bir bakayım abi” diyerek cep telefonundan Alman istihbaratçının 2 kare görüntüsünü fotoğraflamayı başarıyor.

Sultan’ın, Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Almanya’da olduğuna dair verdiği ayrıntılı bilgilerse şöyle sıralanıyor: “Son zamanlarda basında örgüt mensubu firari savcı Zekeriya Öz’ün Hollanda’da olduğuna dair yazıların çıktığını, ancak bu haberlerin düzmece olduğunu, Zekeriya Öz’ün Almanya’da kaldığı villanın deşifre olmasını önlemek için yine Almanya’da başka bir yerde bulunan bir apartman dairesine, Celal Kara ile birlikte başlarında görevli olan Almanlarca götürüldüğünü, Zekeriya Öz’ün şu anda yanında eşinin ve büyük kızının olduğunu, karşı dairesinde Kara’nın yalnız kaldığını, her ikisinin kapısında Alman birer görevlinin olduğunu, Alman görevlilerin telefonlarına taktıkları kulaklık üzerinden görüşme yaptırdıklarını aktardı.”

İlginizi Çekebilir

Serkan Özkan öldü

Serkan Özkan öldü Ankara Polatlı’da. Ankara Polatlı’da kavgaya karışanların üzerine sürülen aracın altında kalan Eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting