Ana Sayfa / Yaşam / Zeljko Buvac yaşı, nereli ve kariyeri

Zeljko Buvac yaşı, nereli ve kariyeri

Zeljko Buvac aslen nereli. kaç yaşında hangi takımları çalıştırdı ve Fenerbahçe’de başarısı olabilir mi sorusu. Futbol yorumcularının Fenerbahçe yeni teknik direktöre Zeljko Buvac için yorumları. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde sportif direktör olarak Damien Comolli’nin göreve getirilmesinin akabinde, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Zeljko Buvac seçildi. Peki, sarı-lacivertli kulübün yeni teknik direktörü unvanıyla görevini icra edecek Zeljko Buvac kimdir? Zeljko Buvac aslen nereli ve kaç yaşındadır?

Zeljko Buvac han takımlarda çalıştı ve Fenerbahçe’de başarılı olur mu şimdiden sorulmaya başlandı. Zeljko buvac memleketi neresi, yaşı kaç ve futbol mantığı nasıl. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başında yeni sezonda hangi ismin olacağı konusuna gözler çevrilmişti. Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç ve sonrasında yeni teknik direktör olarak Damien Comolli’nin görevinin başına getirilmesiyle birlikte Fenerbahçe Teknik Direktör olarak kimin seçileceği hususuna ilişkin heyecanlı bekleyişe geçilmişti. Fenerbahçe yönetiminde değişikliği gidilmesi sonucunda Ali Koç’un futbolu emanet ettiği sportif direktör olan Damien Comolli tarafından, pek çok aday içerisinden tercih ettiği isim Zeljko Buvac oldu. Bu gelişmelerin akabinde, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olarak gelecek sezonda görevini icra etmeye başlayacak olan Zeljko Buvac’ın kim olduğu ve futbol kariyeri detaylı bir şekilde sorgulamaya alındı. Peki, sarı-lacivertli takımın başına teknik direktör olarak getirilen Zeljko Buvac kimdir? “Temelde Klopp’un ikizi” olarak nitelendirilen Zeljko Buvac aslen nereli ve kaç yaşındadır?

ZELJKO BUVAC KİMDİR? DETAYLI HAYATI…

Aslen Bosna-Hersekli olan Zeljko Buvac, 13 Eylül 1961 tarihinde dünyaya gelmiştir.

“Temelde Klopp’un ikizi” olarak nitelendirilen 56 yaşıdnaki Zeljko Buvac, teknik direktörlük hayatına futbolu bıraktığı SC Neukirchen’de yardımcı antrenör unvanıyla başladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni Sportif Direktörü Damien Comolli’nin takımın başına getirdiği Zeljko Buvac,

2001 tarihinde Mainz’da görevini icra etmeye başlayarak Jurgen Klopp’un yardımcısı olarak çalıştı.

Dortmund’a seviye atlatan teknik heyette en önemli isimlerden biri olan Zeljko Buvac, futbol kariyerinde sırasıyla; Neukirchen, Mainz 05, Borussia Dortmund ve Liverpool’da da Klopp’un yardımcılığını yürütmüştür.

Jurgen Klopp ve Zeljko Buvac ikilisi 17 yıl boyunca birlikte çalışmıştır. Klopp’un yardımcı antrenörlüğünü yapan Buvac için Nuri Şahin tarafından ”Klopp’un ikizi gibi” yorumu gerçekleştirilmişti.

Taktiksel konulardaki analiz ve başarılarıyla tüm dikkatleri üzerinde toplayan Zeljko Buvac, Mayıs ayı başında Arsenal’den ayrılan Arsene Wenger’in yerine düşünülen Buvac, bahis şirketleri tarafından 1 numaralı aday olarak gösterildi.

Yaklaşık 1 ay önce Klopp ile 17 yıllık birlikteliğine kişisel sebeplerden ötürü sonlandırma kararı alan Zeljko Buvac, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni teknik direktörüdür.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting