Ana Sayfa / Genel / Zihni Açba nereli, yaşı ve neci

Zihni Açba nereli, yaşı ve neci

Sakarya Milletvekili Zihni Açba MHP’den İYİ Parti’ye geçiyor iddiası gündemde. Peki eski MHP’li Zihni Açba kaç yaşında, nereli ve ne zamandır milletvekili merak ediliyor. MHP’den istifa ederek İP’li olan milletvekilleri başka hangi isimler olacak o da soruluyor. Zihni Açba istifa etti. Zihni Açba kimdir? Zihni Açba neden istifa etti? Zihni Açba ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde.

Zihni Açba neci, nereli ve MHP?’D’en sonra İYİ Parti’ye ki geçiyor soruları. İYİ Parti’ye geçen MHP’li milletvekilleri artacak mı sorusu ve beklenen istifa haberleri. Zihni Açba, MHP’den istifa etti. Zihni Açba neden MHP’den istifa etti. Zihni Açba kimdir sorularının cevapları haberimizde. Zihni Açba 1 Ocak 1956 Sakarya doğumludur. Akyazı Lisesi’ni bitirmiş, 1975 yılında İstanbul Yıldız Üniversitesi Vatan Mühendislik Makine Fakültesi’ne girmiştir. 12 Eylül 1980 Darbesi sonrasında tutuklanıp Mamak Cezaevi’ne gönderilmiştir. ‘MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası’ sanığı olarak yargılanıp 10 yıl hapis yatmıştır. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu üyelikleri, Sakarya Zirai Ürünler Yem ve Hayvancılık AŞ Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bizim Ocak, Bizim Dergah, Kurultay, Sakarya Yenihaber Gazetesi’nde köşe yazıları yazmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Sakarya milletvekili seçilmiştir. 26. dönem Meclis Katip Üyesidir.

İlginizi Çekebilir

Tavuk tecavüzcüsü tutukandı

Mersin’de tavuğa tecavüz eden adam tutuklandı tavuk tecavüzcüsü tutuklandı şimdi hapiste. Mersin’de kaydedildiği öne sürülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting