Ana Sayfa / Kime Ait / Ziraat Bankası kredi aldı
ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası kredi aldı

Ziraat Bankası aldığı yeni kredi ile gücüne güç kattı. Çin’den Ziraat Bankasına dev kredi onayı geldi. Ziraat Türkiye Kupası’na da sponsor olan ve halen Ziraat Türkiye Kupası maçları sürerken kredi haberi bankanın daha da çok reklam yapmasına vesile oldu. Chine Development Bank’tan altı yüz milyon dolar kredi kullanan Ziraat Bankası, uygun ödeme koşulları ve üç senelik vadeye göre anlaşmanın imzalandığını duyurdu.

Ziraat Bankası kredisi artık daha çok gündeme gelecek. Türkiye7nin dev bankası olan Ziraat Bankası yeni 600 milyon dolarlık kredi aldı. Türkiye’nin faal olarak en eski bankası olan Mithat Paşa’nın emekleriyle kurulan T.C. Ziraat Bankası, Çinli dev banka Chine Development Bank ile altı yüz milyon dolarlık kredi anlaşmasına imza attı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na verilen bilgilere göre Çin’de mukim Kamu Kalkınma Bankası’ndan 3 sene taksit ve uygun koşullar ile toplamda altı yüz milyon dolarlık kredi anlaşmasının imzalandığı belirtildi. KAP’a verilen bilgilere göre altı yüz milyon dolarlık kredinin ilk kısmı iki yüz milyon dolar değerinde. Bu anlaşma ile iki yüz milyon dolarlık ilk kısmı kredi olarak kullanıldı. Kalan dört yüz milyon dolarlık kredi ise önümüzdeki sene içerisinde kullanılacak.

ZİRAAT BANKASI KURULUŞ YILI

Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün için üçüncü kamu bankası olan Ziraat Bankası, 1863 tarihinde Osmanlı Devleti bünyesinde Mithat Paşa tarafından kurulmuştur. Daha evvelden kurulan Memleket Sandıkları’nın devamı niteliğini taşıyan banka, temel anlamda çiftçilere destek olunması maksadıyla kurulmuş ve zaman içerisinde hemen her gelişime katkı sağlamak için kredi desteği vermiştir. Ankara, Ulus merkezli olan banka, senelik ortalama beş milyar liralık gelire sahip ve üç yüz milyar liranın üzerinde bir varlığı yönetiyor. Ayrıca bankanın birçok taşınır ve taşınmaz mal varlığı bulunuyor. Türkiye’nin en geniş şube ve ATM ağına sahip olan banka, bir dönem başındaki T.C. ibâresinin kaldırılması iddiaları ile gündeme gelmişti.

İlginizi Çekebilir

İsmail Kartal’ı istemeyen oyuncular

Fenerbahçe’de İsmail Kartal’a isyan bayrağı açan yerli ve yabancı futbolcular. Hangi Fenerbahçeli futbolcular İsmail Kartal’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting