Ana Sayfa / Genel / Abdullah Gül 21 Nisan aday mı olacak?

Abdullah Gül 21 Nisan aday mı olacak?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı’na aday olup olmayacağı yarın yani 21 Nisan Cumartesi günü belli olacak. Bir iddiaya göre Abdullah Gül, CHP, İyi Parti., HDP ve SP’nin ortak adayı olarak Erdoğan’ın karşısına çıkacak. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olup olmayacağına ilişkin kararını cumartesi günü vereceği iddia edildi.

21 Nisan Cumartesi günü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün erken seçimde cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı belli olacak gibi görünüyor. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir dönem strateji danışmanlığını yürüten Atılgan Bayar, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylıkla ilgili kararını cumartesi günü vereceğini öne sürdü. Bayar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin de bu kararı beklediğini iddia etti.
AK PARTİ’DEN ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis kapanmadan TBMM İçtüzüğü değişikliğinin görüşülmesinin uygun olacağını söyledi. Elitaş, 24 Haziran seçimiyle ilgili sorulan Abdullah Gül sorusu üzerine “Adayımız sayın Erdoğan, o bizim dışımızda bir iştir” ifadelerini kullandı.

SAADET’TEN ADAY OLACAK İDDİASI

Saadet Partisi Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermek istediğini daha önce açıklamıştı. Abdullah Gül’ün ise hakkındaki iddiaları henüz kesin biçimde yalanladığı bir açıklaması bulunmuyor. Gül, en son Saadet Partisi Antalya İl Siyasi İşler Başkanı Avukat Ali Aktaş ile görüşmüş, Aktaş Gül’ün koşullar uygun olursa aday olabileceğine dair bir izlenim edindiğini ifade etmişti.

İlginizi Çekebilir

Sigarada İngiliz modeli dönemi

Sigara satışı İngiliz modeli nedir, özelliği ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan tütün ve tütün ürünlerine karşı yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting