Ana Sayfa / Kadınca / Zambak işleme iğne oyası modeli

Zambak işleme iğne oyası modeli

İğne oyası ile yapılan çiçekler ve iğne oyası zambak modeli çıkarma ve işleme. El emeği ve göz nuru el işleri arasında iğne oyası en çok yorandır hanımları ve kızları. Çeyizlerin en vazgeçilmez tekniklerinden biri iğne oyasıdır. İğne oyası modelleri arasında da en çok tercih edilen ise zambak modelidir. İşte sizlere evde kolaylıkla yapabileceğiniz iğne oyası zambak yapımı…

İğne oyası modelleri ve iğne oyası zambak modeli nasıl işlenir çizimi ve nakşı hep çok soruluyor. El işleme ve iğne oyası püf noktalarını sizler için yazmaya devam ediyoruz. Tülbentlerden tesbih başlarına kadar pek çok alanda kullanılan iğne oyası zambak modelini denemek istiyorsanız bu haber tam size göre…

İĞNE OYA ZAMBAK MODELİ İŞLEME

İlk önce hazırlayacağınız kumaşa uygun, iğne oyası yapmaya müsait bir ip seçin.

İpi elinize dolayarak altı adet zürafa yapın. Yapılan zürafaların ardından ipi büzerek boru şekli verin. Boru şeklinin daha düzgün olması için 8 sıra dönün.

Boru oluştuktan sonra üzerine 2 adet zürafa daha yapın. Yukarıya çıktıkça sağ ve sol kısımdan artırarak devam edin. Bu şekilde 8 sıra çıkın. 8. sıraya gelindiğinde bu sefer zürafa sayısını azaltarak üst kısmın yaprak şeklinde olmasını sağlayın ve yaprak yapımı sonlandırın.

Bu yöntemi kullanarak altı adet yaprak daha yapın ve yaprakları birbiri ile bağlayın.

Çiçekleri yapma işlemi bittikten sonra tohumlarını yapmaya başlayın. Bunun için beş zürafa yapın. Bu şekilde 19 sıra olana kadar devam edin. On dokuzuncu sıraya gelince tohum hazırlanmış oluyor. Tohumların üzerine farklı renkte bir iple bir sıra daha zürafa geçin. Son olarak tohumları çiçeklerin içine dikin.

İşte zambak çiçeğiniz hazır…

İlginizi Çekebilir

Ceyda Ersoy hostese saldırdı

Ciciş kardeşlerden Ceyda Ersoy bu kez hostese saldırı haberi ile gündem oldu. “Ciciş Kardeşler” olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting