Ana Sayfa / Yaşam / Ali Kızıltuğ aslen nereli, neci ve kim?
ALİ KIZILTUĞ ÖLDÜ

Ali Kızıltuğ aslen nereli, neci ve kim?

Halk ozanı Ali Kızıltıuğ hayatını kaybetti. Ali Kızıltuğ bilindik türküleri, yaşamı, hastalığı ve eserleri bilgisi. Ali Kızıltuğ aslen nereli, kaç yaşında ve kimdir bilgileri. Halk ozanı Ali Kızıltuğ bu sabaha karşı hayatını kaybetti. 73 yaşındaki Ali Kızıltuğ, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Ozan Ali Kızıltuğ yaşamını yitirdi. Ali Kızıltuğ memleketi, eserleri ve ne zaman nerede gömülecek bilgileri. Halk Ozanı Ali Kızıltuğ Ankara’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ali Kızıltuğ için bugün saat 14:00’te Çankaya-Oran Pir Sultan Abdal CEM evinde erkânı yapılacak. 73 yaşındaki Kızıltuğ’un yarın memleketi Sivas Divriği Mursal Köyü’nde defnedilecek.
KANSER TEŞHİSİ KONULMUŞTU

Geçtiğimiz aylarda kanser teşhisi konulan Ali Kuzultuğ’la ilgili Onur Akay şu paylaşımı yapmıştı: “Büyük halk ozanı Ali Kızltuğ, Ankara’da bir özel hastaneye kaldırıldı. Değerli sanatçımızın kalçasında görülen kanser tümörünün, akciğere metastaz yaptığını ailesinden öğrendim. Ali Kızıltuğ, şu anda onkoloji servisinde ışın tedavisi görüyor ve kemoterapi tedavisine başlanacak. Nefes almakta güçlük çeken ve yemeden içmeden kesilen büyük sanatçımız için dualarınızı bekliyorum.”
5 GÜN DAHA HAYATA TUTUNA BİLSEYDİ

Usta ismin vefat haberi alan Cem Adriam yaşadığı üzüntüyü sosyal medya hesabından paylaştı. Ünlü şarkıcı birlikte çekildikleri fotoğrafı paylaşıp şu notu yazdı: ‘Büyük bir tesadüf sonucu tanıştım sözü, müziği ile. Öyle sevdim, öyle içten söyledim ki türküsü… 5 gün daha hayata tutunabilse idi onun için düzenlenen saygı gecesinde, huzurunda söyleyecektim ‘öf öf’ü… Büyük usta Ali Kızıltuğ… Hayata bıraktığı onurlu iz hiç unutulmayacaktır…’

İlginizi Çekebilir

Barış Boyun neci, nereli, yaşı?

Barış Boyun aslen nereli, kaç yaşında, hangi çetenin lideri ve Barış Boyun örgütünün uçları işlediği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting