Ana Sayfa / Manşet / Binali Yıldırım ayrılıyor mu?
BİNALİ YILDIRIM MHP

Binali Yıldırım ayrılıyor mu?

AKP ile MHP arasındaki ittifak kapsamında Başbakan Binali Yıldırım’ın başbakanlıktan ayrılacağı öne sürüldü. Başbakan Binali Yıldırım’ın başbakanlığı bırakacağı iddia edildi ancak AK Parti’den henüz bir açıklama gelmedi haberle ilgili. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmeleri sürerken kulislerde kabine değişikliği yapılabileceği ve Başbakan Binali Yıldırım’ın görevini bırakabileceği iddia edildi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın AKP-MHP seçim ittifakı kapsamında başbakanlıktan ayrılabileceği öne sürüldü. Olası bir Ak Parti MHP ittifakında MHP’nin en az 5 bakanlık alacağı öne sürülüyor.Ankara’yı sarsan iddianın ardından kulislerde ayrıca, bir önceki kabine değişikliğiyle ilgili olarak “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın istediği gibi olmadı” yorumları yapıldı. Yıldırım’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na aday gösterilmesinin kesinleşmesi durumunda görevini bırakacağı ileri sürüldü.

‘BAHÇELİ SIKI BİR PAZARLIK YAPACAK’

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AKP ve MHP arasında nasıl bir ittifak şekilleneceği ise merak konusu oldu. MHP kulislerinde, böyle bir ittifakın, yalnızca “birkaç bakanlık” karşılığında gerçekleşmeyeceği, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “sıkı bir pazarlık yapacağı” konuşuluyor.

Tek çatı altında partilerin tüzel kişiliklerini koruyarak seçime girebileceğine dair düzenlemenin, yakın zamanda yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting