Ana Sayfa / Manşet / Ali Koç 5 Haziran mazbatasını alıyor

Ali Koç 5 Haziran mazbatasını alıyor

Fenerbahçe’de yeni Başkan Ali Koç 5 Haziran Salı günü mazbatasını alarak yönetim kurulu üyeleriyle birlikte koltuğa oturacak. Ali Koç’un yönetim kurulunda dikkat çeken isimler ve görev dağılımı merak ediliyor. Ali Koç 3 Haziran 2018 günü Fenerbahçe başkanı seçildi ve Ali Koç Fenerbahçe’nin 33. başkanı oldu. 

FB 3 Haziran 2018 kongre sonuçları ve Ali Koç’un başkan seçilmesi. Salı günü (5 Haziran) Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri mazbatalarını alıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni başkanı, salı günü mazbatasını alarak görevine başlamış olacak.
Fenerbahçe’de gerçekleştirilen tarihi seçimde başkanlık için 2 dev isim kıyasıya yarıştı. Bir yanda 20 yıldır kulübü yöneten Aziz Yıldırım, diğer tarafta ise adaylığıyla büyük heyecan yaratan Ali Koç…

Kongre üyeleri kararlarını verdi ve Ali Koç, Sarı Lacivertliler’in 37. başkanı olmayı başardı.

Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Ali Koç’u tebrik etti. Ali Koç stadyumda kendisine ait locaya geldi ve tebrikleri kabul etti. Ali Şen, “Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon!” tezahüratına eşlik etti.
Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Ülker Stadı’ndan ayrıldı! Yıldırım’ın ardından ekibi de stadı terk etti.

Resmi açıklamalara göre Ali Koç, 20 bin 736 kongre üyesinin 16 bin 92 oyunu alarak tarihi bir sonuçla başkan oldu. Aziz Yıldırım ise 4 bin 644 oy aldı.
İşte gün içinde yaşananlar:

– 10:00 – Fenerbahçe’de kongre üyeleri oy kullanmaya başladı.

– Fenerbahçe’de sabah 10:00’da başlayan oy verme işleminde şu ana kadar 12 bin 50 oy kullanıldı. Bu sayı, Fenerbahçe tarihine rekor olarak geçti. Bundan sonrasında oy verecek her üye, rekoru yeniledi.

-Saat 14:50 itibari ile tarihi kongrede verilen oy sayısı 15 bini geçti.

– Fenerbahçe Kongresi’nde kullanılan oy sayısı 18 bini geçti.

– Fenerbahçe’nin eski başkan adaylarından ve Türkiye Futbol Federasyon eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar, tepkiler eşliğinde oyunu kullandı.

Bir dönem Aziz Yıldırım’a karşı Fenerbahçe başkanlığına adaylığını koyan ve bir dönemde Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı yapan Mehmet Ali Aydınlar’a tribünler büyük tepki gösterdi. 3 temmuz döneminde sarı-lacivertlilere karşı olan tutumundan dolayı hedeflerin merkezinde olan Aydınlar statta tribünlerden büyük tepki aldı. Aziz Yıldırım ile selamlaşıp bir süre sohbet eden Aydınlar daha sonra oyunu kullandı. Tribünlerde yer alan kongre üyeleri; “Mehmet Ali Aydınlar dışarı, hain Aydınlar” şeklinde tezahüratta bulundu

– Oy kullanmaya gelmeyen üyelerin kulüp yönetimi tarafından aranıp gelip gelmeyeceklerinin sorulması üzerine Ali Koç, şikayetini Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’e iletti.

Ali Koç, “Hem SMS atıyorlar, hem telefonla arıyorlar. Gelmeyeceklere başka türlü oy kullandıracaklar.” ifadesini kullandı.

– Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, başkanlık seçimleri için oyunu kullandı. Sarı-lacivertli kongre üyeleriyle fotoğraf çektiren Kocaman, daha sonra divan kurulu üyeleriyle sohbet edip oyunu kullandı.

– Ülker Stadı’nda yapılan seçimli genel kurulda başkan adaylarından Ali Koç, tribünlerde bulunan üyelerle beraber tezahüratlarda bulundu. ‘Sarı-lacivert Şampiyon Fener’ tezahüratlarına eşlik eden Koç, daha sonra da tribünlerden yükselen marşlara destek verdi.

– Fenerbahçe’nin olağan seçimli genel kurulu, Ülker Stadı’nda düzenlenirken, sarı-lacivertli eski yöneticilerden Sadettin Saran da oyunu kullanan isimler arasındaydı. Saran, oy kullanma sırasında yaptığı açıklamada, kulüp üyeliği ihraç kararlarından sonra ilk oyu olduğunu belirtti.

– Kongrede oy kullanan üye sayısı şu ana kadar 20 bin 400.

– Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkan adayı olan Ali Koç oyunu kullandı.

Ülker Stadyumu’nda düzenlenen genel kurulda oy kullanma işlemi saat 10.00’da başlarken, Koç oyunu 16.30 sıralarında kullandı. 21 numaralı sandıkta oyunu kullanan Ali Koç oyunu sandığa atarken, “Hayırlı uğurlu olsun, kazanan Fenerbahçe olsun” ifadelerini kullandı.

– Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 36 numaralı sandıkta oy kullandı.
Ali Koç’un listesi

Semih Özsoy
Erol Bilecik
Burhan Karaçam
Sevil Zeynep Becan
Mustafa Tankut Turnaoğlu
Fethi Pekin
Metin Şen
Turhan Şahin
Mustafa Kemal Danabaş
Acar Sertaç Komsuoğlu
Simla Türker Beyazıt
Ömer Okan
Burak Çağlan Kızılhan
Şaban Erdikler

Yedekler:
Belgin Aral
Alper Pirşen
Ozan Korman Tarman
Metin Sipahioğlu
Selahattin Baki
Muhittüin İlker Dinçay
Esra Nazlı Ercan

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting