Ana Sayfa / Kime Ait / Altay Tankı fiyatı ve üretimi
ALTAY TANKI ÖZELLİK

Altay Tankı fiyatı ve üretimi

Altay Tankı kaç para ve hangi ülkelere Altay tankı satılacak sorusu. Milli silah ve tanklarımız ve TSK’nın en güçlü muharebe araçları. Yerli ve milli Altay Tankı teknik özellikleri, silah gücü, Altay Tankı zırh gücü bilgileri. Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, “Altay tankı seri üretim ihalesinde teklifleri bekliyoruz.” dedi.

ALTAY TANKI ÖZELLİK

Altay Tankı. TSK’nın gözbebeği oluyor. Hangi ülkeler Türkiye’den Altay tankı alacak ve bu tankların genel özellikleri. Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, yurtiçinde geliştirilen muharebe tankı Altay’ın seri üretimi için açılacağı belirtilen ihalede teklifleri beklediklerini söyledi.

Demir, MÜSİAD tarafından düzenlenen bir konferansta Reuters’ın Altay tankının seri üretim ihalesi ile ilgili sorusu üzerine, “Şu anda teklifleri bekliyoruz” dedi.

Altay tankını geliştiren Otokar tarafından seri üretime alınması için verilen SSM tarafından teklif kabul edilmemiş, ardından Temmuz ayında savunma eski bakanı Fikri Işık seri üretim için ihale düzenleneceğini açıklamıştı.

Yurtiçinde Otokar dışında FNSS’in paletli zırhlı araç tasarlama ve üretim deneyimi bulunuyor. BMC ve Katmerciler tekerlekli zırhlı araç üretirken, Tümosan’ın tekerlekli zırhlı araç üretime projesi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni konut düzenlemesi

Konut yeni düzenleme Mehmet Şimşek duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kentsel dönüşümün finansmanıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting