Ana Sayfa / Sağlık / Arı sütü satılan yerler ve faydası
ARI SÜTÜ GERÇEK

Arı sütü satılan yerler ve faydası

İstanbul’da gerçek arı sütün satan yerler ve fiyatı çok araştırılıyor. Arı sütünün iyi geldiği hastalıklar ve rahatsızlıklar saymakla bitmiyor. Gerçek arı sütünün kilosu 3 bin liraya kadar alıcı bulabiliyor. Sağlık ve yaşam için birçok insan arı sütü kullanmaya çalışıyor. Birçok hastalığa iyi geliyor.

Arı hem balıyla hem de sütüyle çok nadir bir varlık. Allah, bal diye bir nimet vermiş insanlara. Sağlık için düzenli bal tüketimi gerekiyor. Ancak bir de arı sütü var ki, binbir derde derman. İstanbul’da gerçek arı sütü bulmak aslında zor. Ancak .azı baharatçılarda gerçek ve yöresel arı sütü bulunabiliyor ancak fiyatı oldukça yüksek.

ARI SÜTÜ NEYE İYİ GELİR, NEREDEN BULUNUR?

1632 rakımlı Ağrı’da yaylalarda ve köylerde arıcılar tarafından elde edilen ve birçok hastalığa iyi geldiği söylenen arı sütünün kilosu 3 bin liraya satılıyor.Dünya’da üretilmesi en zahmetli ve en pahalı sütü olan arı sütünü yediden yetmişe herkes kullanabiliyor.Arı sütünün vatandaşlar arasında bağışıklık sisteminden, kısırlık ve unutkanlık başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor. Buzdolaplarında muhafaza edilen arı sütünün kilosu 3 bin liradan alıcı bekliyor.Dünyanın en pahalı ürünleri arasında gösterilen arı sütünü vatandaşlar çoğu zaman bal üreten yerlerden alıyorlar. Gram halinde de satılan arı sütünün 5 gramı 15 liradan satılıyor.

AĞRI’DA ARI SÜTÜN SATAN YERLER

Kent merkezine bağlı Çakıroba Köyü’nde uzun yıllardır arıcılık yapan Caner Altın ve ailesi ürettikleri arı sütünü baharat dükkânlarında satıyorlar.Köyde 200 kovanla arıcılık yaptıklarını söyleyen Altın, arı sütünün dünya’da en pahalı ürünlerden olduğunu ve vatandaşların kilo olarak alamadıklarını belirtti.Arı sütünün onlarca hastalığa faydalı olduğunu vurgulayan Altın, “Biz köyümüzde uzun bir süredir arıcılık faaliyetleri ile uğraşıyoruz. Ballarımızı hem iş yerimizde hem de sipariş üzerine Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyoruz.Elimizde bulunan arıların çok zahmetli ve ince işçiliği ile elde edilen arı sütüne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.Kilo işi satamasak ta gram halinde satıyoruz. Yüzlerce müşterimiz var, arı sütünün faydaları satmakla bitmez, pahalı olmasının nedeni çok az bulunması ve çok faydalı olduğundandır” dedi.Öte yandan Manisa’daki arıcılar da bal üretiminin yanında polen, arı zehri ve arı sütüne de yönelmeye başladı.Manisa Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ali Turgut, üretimi zor ve zahmetli olan arı sütünün fiyatının yüksek olmasından dolayı arı üreticilerinin üretimine ilgi gösterdiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Dövmede kanser riski

Kanser riski dövmelilerde arttı. Dövme yaptırmak kansere neden olabilir. Dövme hastalıkları ve dövme sonrası ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting