Ana Sayfa / Kadınca / Ayakkabı açma (Sıkan ve vuran ayakkabı için çözüm)
SIKAN VE VURAN AYAKKABI GENİŞLETME

Ayakkabı açma (Sıkan ve vuran ayakkabı için çözüm)

Ayağımızı sıkan ya da vuran ayakkabı nasıl açılır, ayakkabıyı en kolay genişletme yolu nedir diyen okurlarımız var. Biz de sizin için ayakkabı genişletme yollarını derledik en basit çözümleri bulduk. 

Yeni aldığımız ya da uzun süre giymediğimiz ayakkabılar özellikle topuk kısmından vurur ya da parmak uçlarından sıkar. Peki böyle bir durumda ayakkabımızı nasıl açarız en kolay yolunun sizler için bilgikahini olarak derledik. O ayakkabıyı görür görmez adeta aşık oldunuz ve dükkandan alıp, çıkarken bile hemen ayağınıza geçirmek istediniz. Ancak o da ne? Tabii ki her yeni ayakkabı gibi ayağınızı vuruyor. Ne olacak şimdi? O canım ayakkabılarla gönlünüzce gezebilmek için açılmasını mı bekleyeceksiniz. Tabii ki hayır!
Nemli gazete kağıdı

TOPUKTAN VURAN AYAKKABI AÇMA

Vuran ayakkabınızı genişletmek için yapmanız gereken şey aslında dışarıya çıkmadan önce bir süre evde giyip açılmasını beklemektir. Ancak, “Bunu yapacak sabrım da ayak sağlığım da yok ve ayakkabıcıya da gidemeyeceğim” diyorsanız evde uygulayacağınız bir iki yöntem bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ayakkabı içine nemli gazete kağıtlarını doldurmak ve bir süre genişlemesini beklemek. Nemli kağıtlar ayakkabınızı yumuşatarak genişlemelerini sağlayacaktır.

AYAKKABIYI GENİŞLETME VE AÇMA YOLLARI

Su buharında bekletmek

Yine aynı şekilde ayakkabıcıya gitmeden daha pratik yöntemlerle ben bu işi çözmek istiyorum diyorsanız ayakkabınızı su buharına tutmak da bir çözüm olabilir. Su buharında bekleyen ayakkabınızın kalıbı genişler ve ayağınıza daha rahat oturur. Tabii su buharına tutarken dokusuna zarar vermemeye dikkat etmelisiniz.

Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için yapabileceğiniz 6 şey

Ayakkabı içine koyulabilecek silikon tabanlar

Ayakkabınız sizi rahatsız ediyorsa kalıbı yükseltecek ve ayağınızın ayakkabı içine daha rahat yerleşmesini sağlayacak silikon tabanlardan da kullanabilirsiniz. Bu tabanlar sayesinde ayağınız ayakkabının tabanından yükselir ve topuk bölümü daha rahat eder.

Buzdolabında bekletmek

Ayakkabı vurmalarında evde hemen kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de ayakkabınızı buzdolabında yarım saat kadar bekletmektir. Soğuk havayla sertleşeceğini düşünüyor olsanız da deriye nüfuz eden nem dolayısıyla ayakkabınız kendini salacak ve ayağınıza çok daha kolay bir şekilde oturacak.

Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için yapabileceğiniz 6 şey

Ayakkabıcıda vuran bölgeyi yumuşatmak

Tüm bunları yaptınız ama bir sonuç alamadınız. O halde geçerken hemen bir ayakkabıcıya uğrayıp kolay bir işlemle ayağınızı vuran yeri ayakkabıcıya ezdirin. Ezilen bölge vuran yere daha yumuşak bir baskı uygulayacağından, daha az acıyla yolunuza devam etmeniz mümkün olacaktır.

Ayakkabıcıda bir gün kalıpta bırakmak

Tüm bunları yaptınız ama hiçbiri işe yaramadı. Ne yaparsanız yapın o ayakkabı tam aynı yerden ayağınızı vuruyor. O halde yapacak bir şey de kalmadı maalesef. En yakın ayakkabıcıya o çok sevdiğiniz ayakkabıları bir geceliğine teslim edin ve bir gece kalıpta kalmasına izin verin. Ertesi gün dilediğiniz gibi giyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bartu Küçükçağlayan mini etek giyiyor

Oyuncu Bartu Küçükçağlayan mini etek uzun çorap giyerek sahneye çıkıyor. Bartu Küçükçağlayan mini etekli hali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting