Ana Sayfa / Yaşam / Battal İlgezdi görevden alındı

Battal İlgezdi görevden alındı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevden alındı. Battal İlgezdi nereli kimdir. CHP’li belediye başkanı İçişleri bakanlığınca görevden alındı. İçişleri Bakanlığı son dakika kararıyla İstanbul’un Ataşehir İlçesinin CHP’li Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden aldı. Gerekçe ise belediyedeki yolsuzluklar…

Batatl İlgezdi BelediyeBaşkanlığı görevinden alındı. CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı İçişleri Bakanlığı’Nca görevden alındı nedeni ise iddialara göre yolsuzluk.

İçişleri Bakanlığı, CHP’li İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden aldı.

Son dakika bilgisine göre, İlgezdi’nin görevden alınmasının nedeni müfettişlerin belediyede yaptıkları incelemede buldukları yolsuzluklar…

Battal İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi halen CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Parti Meclisi üyesi olarak görev yapıyor…

Gamze Akkuş İlgezdi’nin adı da daha önce yolsuzluk ve hediye daire iddialarıyla gündeme gelmişti.

BAKANLIKTAN BATTAL İLGEZDİ AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan açıklamada, yapılan suç duyurusu ve yolsuzluk iddiaları üzerine mülkiye müfettişlerinin görevlendirildiği bildirildi.

Yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar sonucu bakanlık, anayasanın 127. maddesindeki yetkisine dayanarak İlgezdi’yi görevden aldı.

Yapılan yazılı açıklamada görevden almaya gerekçe olarak; imar kanununa muhalefet, rüşvet ve yolsuzlukla mücadele kanununa, devlet ihale kanununa aykırı hareket etmek gösterildi.

İçişleri Bakanlığı daha önceden “terör örgütü bağlantısı” gerekçesiyle çok sayıda HDP’li belediye başkanını görevden almıştı, böylece ilk kez bir belediye başkanı “yolsuzluk ve usulsüzlük” nedeniyle görevden alınmış oldu.

İlginizi Çekebilir

27 bin Angus İskenderun’da

İskenderun ilçesi angus koktu. 27 bin Angus kesimlik olarak Türkiye’ye getirildi. Türkiye Brezilya7dan 27 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting