Ana Sayfa / Manşet / Brexit Londra Papa’ya mesaj

Brexit Londra Papa’ya mesaj

Brexit İngiltere’de yeniden Londra’da seslendirildi.AB liderleri dağılmanın önüne geçmek için Vatikan’da Papa’nın emrine girdi ancak İngiliz halkı Papa’ya da Brexit dedi. İngiltere‘nin başkenti Londra‘da binlerce göstericinin ülkenin AB‘den ayrılık kararını protestosu devam ediyor.

Londra’da binlerce gösterici, 4 gündür 44 yıl üyeliği olan İngiltere‘nin AB‘den ayrılacak olmasını protesto ediyor. Göstericiler, düzenledikleri yürüyüşle ellerindeki AB bayraklarını sallayarak, “Şimdi planınız nedir?” ve “Brexit’i sonlandır” başlıklı pankartları açtı.
Öte yandan, Londra‘daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan kalabalık grup, yürüyüşünü Parlamento Meydanı’nda sonlandırdı.
AB LİDERLERİ PAPA’NIN YANINDA LONDARA’DA HALK AYAKTA
İtalya’nın başkenti Roma tarihi Avrupa Birliği (AB) zirvesi için adeta seferber olurken, Birlik’ten ayrılma kararı alan İngiltere’nin başkenti Londra da AB gösterisine ev sahipliği yaptı.

On binlerce AB taraftarı “Avrupa için Birleşin” sloganı altında kentteki renkli yürüyüş için bir araya gelirken, göstericiler Brexit karşıtı pankartlar taşıdı. Çocuğuyla yürüyüşe katılan Cathy Connor isimli bir İngiliz ise “Dürüst olmak gerekirse yürüyüşümüzü bir farklılık yaratacağını düşünmüyorum. Bence hala AB’den ayrılmak zorunda kalacağız. Fakat insanların protestosu, her şey kötüye gittiği zaman tarihe yazılacak. Aynen Irak Savaşı yürüyüşü gibi olacak. Milyonlarca insan sokaklara indi ama dinlemediler.” dedi. Londra’daki gösteride yerini alan bir Fransız ise “Buradayım çünkü Fransız’ım ve İngiltere’de yaşıyorum ve Brexit sonrası haklarımın korunamayabilir” dedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May, iki yıl sürmesi planlanan AB’den ayrılma sürecini resmen başlatacak Lizbon Anlaşması’nın 50. Madde’sini 29 Mart’ta hayata geçireceğini açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir

Dövizle ödeme yasağı kalktı

Dolar ve Euro ile borç ödeme yasağı kalktı. Dövizle ödeme yasağının kaldırıldığı alanlar. Türk parası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting