Ana Sayfa / İlginç / CIA’in UFO gözlem raporu
ufo'ların dünya ziyareti

CIA’in UFO gözlem raporu

CIA, Himaliyalar ve Nepal’de UFO gözlemlediğini açıkladı raporlarında. Dünyada görülen en net ufo görüntüleri ve fotoğrafları CIA arşivinde. ABD gizli haber alma servisi CIA UFO raporlarıyla dünyayı sarstı. Türkiye’de de UFO görülme sıklığı son dönemde arttı. CIA’in (ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı) kısa süre önce üzerindeki gizliliği kaldırdığı 13 milyon belge arasında Himalayalar’daki UFO (Tanımlamayan Uçan Cisim) gözlem olayları hakkında ilginç raporlar da yer alıyor.

Dünyada UFO gizemi ve sırrı açıklığa kavuşuyor CIA raporları ve gözlemleriyle. CIA’in yayınladığı belgeler ABD istihbaratının sadece Batı Avrupa ve ABD’deki değil, Himalayalar’daki UFO gözlem olayları ile de ilgilendiğini ortaya koydu. Belgelere göre 1968 yılında CIA, Hindistan’ın Ladakh ve Sikkim bölgeleri ile Nepal ve Butan’da yaşanan 6 adet UFO gözlemi olayı ile ilgili rapor tuttu.

UFO’DAN ‘GÖK GÜRÜLTÜSÜ SESİ DUYULDU’

Belgelere göre 19 Şubat 1968’de Nepal’in kuzeydoğusu ve Sikkim’de yerel saatle 21.00’de gökyüzünde yüksek hızda hareket eden parlak bir cisim görüldü.

Raporda “Kırmızı ve yeşil renkte günışığı kadar güçlü, parlak bir ışık yayan, yüksek hızdaki uzun ve ince bir cisim. Görülmesinden birkaç saniye sonra gök gürültüsü sesi duyuldu” dendi.
UFOLAR ‘SESSİZCE HAREKET EDİYORDU’
NYT: Gizliliği kaldırılan belgeler, CIA’in işkence yaptığını ortaya koydu
CIA’in 21 Şubat 1968 tarihli bir diğer raporu ise Butan’ın başkenti Thimphu’daki bir UFO gözleminden bahsediyor.
Raporda ‘maviye çalan bir şekilde parıldayan yüksek hızdaki cismin sessizce hareket ettiği’ belirtildi.

Belgede cismin uçuş yönününün doğudan batıya olduğu belirtilerek “Ancak Thimphu’nun doğusunun Hindistan toprakları olması nedeniyle uçuş yönü kuzaydoğudan (Tibet yönünden) güneybatıya doğru da olabilir” dendi.’

2 PATLAMA SESİ DUYULDU’

4 Mart 1968’de ise bu kez Hindistan’ın Ladakh bölgesindeki Chang La geçidi yakınlarında, Hindistan’a ait bir hava üssü üzerindeki UFO gözlemi raporlara yansıdı.

Raporda “Bir beyaz ışıkla aynı anda iki patlama sesi duyuldu. Aynı zamanda beyaz bir dumanı kırmızıya çalan bir ışık takip etti” dendi.Belgelerdeki en ilginç olay ise Nepal’den.
Buna göre 25 Mart 1968’de Nepal’in Kaski bölgesinde tanımlanamayan metal bir cisim bulundu.

Raporda “Tabanı 186 cm, yüksekliği 124 cm olan, büyük bir daire şeklindeki metal cisim, Pokhara’nın 5 mil uzaklığında, Baltichaur’daki bir kraterde bulundu” dendi.

Raporda Talakote ve Turepasale bölgelerinde de benzer cisimlerin bulunduğu kaydedildi.

‘YÜZDE 20’SİNİN BİLİMSEL AÇIKLAMASI YOK’

2016’dan beri CIA, UFO fenomeni ilgili iç yazışmaların gizliliğini kaldırıyor.

Ancak istihbarat kurumunun yine kendi yayınladığı raporlardan birinde UFO ile igili belgelerin yüzde 20’sinin ‘bilimsel bir açıklaması’ olmadığı vurgulanıyor.

İlginizi Çekebilir

Ganire Paşayeva defnedildi

Ganire Paşayeva cenazesi ve serilen kilimin sırrı. Azerbaycan’da ölen milletvekili Ganire Paşayeva cenazesine Türkiye7den kimler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting