Ana Sayfa / Sağlık / Dağınık beyin sendromu belirtileri

Dağınık beyin sendromu belirtileri

Çağımızın yeni hastalıklarından biri de dağınık beyin sendromu.Bilgi çoğaldıkça dağınık beyin sendromu da artıyor. Dağınık beyin sendromu, aynı anda birden fazla işle uğraşan kişilerde görülen bir rahatsızlıktır.

Dağınık beyin sendromu belirti ve tedavileri. Çağın en önemli hastalıklarından biri olan dağınık beyin sendromu, aynı anda birden fazla işle uğraşan kişilerde görülür.

Günümüzde çoğu iş yeri artık açık ofis sistemiyle çalıştığı için çalışanlar sürekli diyalogların geliştiği bir ortamda çalışmak zorunda kalır.

2007 yılında yapılan bir araştırma, çalışmaların üç dakikada bir e-posta gibi nedenlerle sürekli kesintiye uğradığını da belirlemiştir.
BEYİN GEREKSİZ BİLGİLERİ ELEME YETİSİNİ KAYBEDİYOR
İnsan beyni bir anda birçok işi yapacak donanımda değildir. Bu neden çok işi birlikte sürdürmek veya düşünmek zorunda kalan kişilerde zamanla verim düşer, yaratıcılıkta eksiklik başlar. Kişi yüzeysel düşünür ve beyin gereksiz bilgileri eleyemez.

KARMAŞADAN UZAK DURUN
Bu sendroma yakalanmamak için çalışılan ortamdaki odaklanmayı engelleyecek etkenlerin ortadan kaldırılması gerekir.

E-posta, mesaj gibi uyarılar kapatılarak odaklanma tek noktada toplanmalı, kişi karmaşadan kendini uzak tutmalı ve dikkat dağıtan işleri ayrıştırarak çalışmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Dövmede kanser riski

Kanser riski dövmelilerde arttı. Dövme yaptırmak kansere neden olabilir. Dövme hastalıkları ve dövme sonrası ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting