Ana Sayfa / Genel / Davutoğlu siyaseti bıraktı

Davutoğlu siyaseti bıraktı

Ahmet Davutoğlu,Başbakanlığı döneminde Habur rezaleti sırasında Serok Ahmet olarak ünlenmişti. Stratejik derinlik formülü ile tanınan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun siyasi ömrü şimdilik bitti artık vekil adayı değil. Ahmet Davutoğlu, seçimlerde milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

Ahmet Davutoğlu 24 Haziran seçimleriyle birlikte siyaset sahnesinden çekiliyor. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, özellikle dış politikadaki başarısızlığın da adeta adresi olmuştu döneminde. Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Davutoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi: “Geçtiğimi günlerde Abdullah Gül’ün davetiyle görüşmemizde birçok spekülatif yorum yapıldı. Birlikte çalıştığım cumhurbaşkanının benimle görüşme davetinde bulunduğunda bir yerine getiririm. Bu tür spekülatif haberlere izin vermem.

AK Parti dışında hiçbir siyasi faaliyette bulunmam. Kendi şahsi siyasi geleceğim konusunda iki hususu vurgulayacağım. Önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayı değilim. Hiçbir mevki makam beklentim ve talebim yoktur. Önümüzdeki dönemde mevki makam beklemeden katkıda bulunacağım

AK Parti aidiyetim sürerken, AK Parti’nin ikinci Genel Başkanı, üçüncü Başbakanı iken, AK Parti dışında herhangi bir siyasal hareket, faaliyet veya siyasal organizasyon içinde bulunmadım, bulunmam, bunu da siyasi ahlakla bağdaştırmam.

Eğer böyle bir şey yapacaksam AK Parti kimliğini bırakırım, bu kimliği de bırakmaya niyetim yok ve olmayacak. Bu bağlamda AK Parti’nin almış olduğu karar benim de kararımdır ve AK Parti’nin adayı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hepimizin adayıdır.”

İlginizi Çekebilir

Tavuk tecavüzcüsü tutukandı

Mersin’de tavuğa tecavüz eden adam tutuklandı tavuk tecavüzcüsü tutuklandı şimdi hapiste. Mersin’de kaydedildiği öne sürülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting