Ana Sayfa / Genel / Diyarbakır’da nevruza katılan sayısı 21 Mart 2017
DİYARBAKIR NEVRUZ 2017 KATILAN SAYISI

Diyarbakır’da nevruza katılan sayısı 21 Mart 2017

Diyarbakır’daki nevruz etkinliğine katılan insan sayısı şarıttı bugün yeni 21 Mart 2017. Nevruz kutlaması Diyarbakır kaç kişi katıldı belli oldu. Diyarbakır’da Bağlar İlçesi’ndeki Nevruz Parkı’nda nevruz etkinliği düzenlendi. Diyarbakır’da Nevruz kutlamaları Bağlar ilçesindeki Nevruz Parkı’nda yapılıyor. Tören alanına bıçakla girmeye çalıştığı öne sürülen bir kişi, polis tarafından vuruldu.

21 Mart Diyarbakır’daki nevruza katılan sayısı 200 bini geçti iddiası. Diyarbakır’da nevruz kutlamasına katılanlar sabahın erken saatlerinden itibaren Bağlar ilçesinde Nevruz Parkı’na gelmeye başladı. Daha önceki yıllarda belediyenin ücretsiz taşıdığı katılımcılar bu yıl kendi imkanlarıyla alana gelmeye çalıştı.
Öte yandan, elinde bıçak olduğu öne sürülen bir kişi, güvenlik noktasında durduruldu.

Sırt çantalı bu kişinin kaçması üzerine polis ateş açtı. Yaralanan bu kişi kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.Polis ekipleri, nevruz alanına yasadışı pankart, afiş ve bayrak sokulmasına izin vermedi.

Katılımcıların üzerinde Kürtçe Na (Hayır) yazan flama taşımalarına izin verildi.
Cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Nevruz nedeniyle mesaj gönderdi.
Demirtaş ve Yüksekdağ, mesajlarında “Çözüme, demokrasi ve barışa vesile olması dileğiyle hepinizin Nevruz Bayramını kutluyoruz” ifadeleri kullandı.

İlginizi Çekebilir

Hamile kadınla ilişki ölüm getirdi

Hamile ile ilişki ölüm getirdi. Hamile kadınla ilişkiye girdi kadını öldürdü. Bursa’da hamile kadın cinsel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting