Ana Sayfa / Kime Ait / Dolar son rakam 22 Kasım

Dolar son rakam 22 Kasım

Dolar son durum ve Euro7Da yükseliş 22 Kasım. Bugün dolar kaç lire oldu ve dolar ve Euro’da tarihi zirve rekorlar üst üste geldi. Para piyasalarındaki hareketliliğin sebepleri ve Merkez Bankası önlemleri. Türk Lirası, yeni güne kayıplarla başladı. Dolar 3,98’e çıkarak tarihi zirveyi yeniledi. Euro 4,6753 ile rekor kırarken, Sterlin de 5.2792 ile yeni zirvesini gördü. Kur, bu sabah 3,97 seviyelerinde işlem görüyor. Euro ise 4,66’nın üzerinde seyrediyor.

Dolardaki artışın sürmesi ve beklentiler 22 Kasım 2017. Bugün dolar yine rekor kırdı tarihi zirve yeniden göründü. Uzmanlar, kurdaki aşırı volatilitede ABD ile yaşanan gerilimin etkili olduğu belirtiliyor.
Yurt içinde, döviz kurlarındaki yükselişin ivme kazanması sonrası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) sıkılaştırma adımlarına devam ettiği görüldü. TCMB, dün bankaların fonlama maliyetini yüzde 12’lerden yüzde 12,25’e çıkaracak adımı atarken, aynı zamanda TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalesine de devam etti. Buna karşın döviz kurlarındaki yükselişin sürmesi dikkati çekiyor.
Küresel piyasalar artan risk iştahı ile pozitif seyrini sürdürürken, bugün açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının yatırımcıların odağında olacağı belirtiliyor.
Uzmanlar, bugün Rusya’nın Soçi kentinde gerçekleşecek Türkiye, Rusya ve İran zirvesinden gelecek haberler ve açıklanacak makroekonomik verilerin takip edileceğini, akşam saatlerinde yayımlanacak Fed tutanaklarının ise küresel risk iştahı üzerinde belirleyici olacağını kaydetti. Soçi’den gelecek Suriye ile ilgili haberlerin de jeopolitik risk algısı üzerinde etkili olabileceği öngörülüyor.

İlginizi Çekebilir

Ankara emekli mitingi tarihi ve saati

Emekli mitingi Ankara kaç kişi katıldı katılacak bilgisi. 26 mayıs Ankara büyük emekli mitingi. CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting