Ana Sayfa / Kime Ait / e-devlet vukuatlı nüfus kaydı alma

e-devlet vukuatlı nüfus kaydı alma

Vukuatlı nüfus kaydı belgesi e devlet üzerinden alınabiliyor. E-Devlet üzerinden alınan bilen belgeler ve ikametgahdan sonra vukuatlı nüfus kayıt belgesi de çıkartılabiliyor. Miras, aylık bağlatma gibi işlemler için istenen aile nüfus kayıt örneği e-devlet şifresi ile internetten alınmaya başladı

E-Devletten aile nüfus kayıt örneği artık çıkartılabiliyor. E devlet üzerinden alınabilen belgeler listesi belli oldu. Vukuatlı nüfus kaydıda e devlet üzerinden çıkartılabiliyor. Miras, aylık bağlatma gibi işlemler için istenen aile nüfus kayıt örneği e-devlet şifresi ile internetten alınmaya başladı.

E DEVLET ŞİFRE VE BELGE ÇIKARTMA YOLLARI
E-devlet şifresi ile birçok işlemi gerçekleştirilebilmesine rağmen, internet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi 2012’den bu yana alınamıyordu. Bu belgeye sahip olabilmek için genelde kaymakamlık binalarında bulunan nüfus müdürlüklerine bizzat giderek kimlikle başvuruda bulunulması gerekiyordu.

Yapılan düzenleme ile artık e-devlet kapısı üzerinden vatandaşlar nüfus kayıt örneği veya yerleşim yeri belgelerinin çıktısını alarak ilgili mercilerde kullanabilecek. Nüfus müdürlüklerine asılan yazıda, e-devletten alınan çıktıların, nüfus müdürlüklerinden alınan belgeler ile aynı hukuki vasfı taşıdığı ifade edildi. Bakanlar Kurulu tarafından, Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklik geçen şubat ayı sonunda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Düzenlemeyle, bürokratik bir dizi işlemi azaltan nüfus kayıt örneği alma gibi hizmetin 7 gün 24 saat işlem yapabilme kolaylığı sağlanmış oldu.

İlginizi Çekebilir

Saldırgan köpekler uyutulacak

Sokaklardaki başıboş saldırgan köpekler uyutulacak. Çocuklara saldıran, sokak köpekleri artık itlaf edilecek. Sahipsiz hayvanlara yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting