Ana Sayfa / Kahince / Ege depremi Marmara’yı etkiler

Ege depremi Marmara’yı etkiler

Ege Denizi depremi Marmara fayını etkileyebilir uyarısı. Son deprem ve önemli uyarı. Ege Denizi’nde bugün meydana gelen 5.3’lük depremini değerlendiren jeolog Prof. Dr. Naci Görür, depremin Marmara’yı etkileyebileceğini söyledi.

Marmara depremi için Ege depremi uyarısı geldi. Naci Görür, 5.3’yük Ege depreminin Marmara’yı da tetikleyebileceği uyarısında bulundu.

Bilim Akademisi Üyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür, bugün Gökçeada’nın 125 kilometre açığında gerçekleşen 5.3 büyüklüğündeki depremin Marmara’yı etkileyebileceğini söyledi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Görür, “Yunanistan Halkidiki Yarımadasında 5,4’lük deprem oldu. Bu deprem Kuzey Ege Çukurluğunda. Bu çukurluk Kuzey Anadolu Fay Zonunun devamı. Bu depremin Marmara’yı belirli ölçüde etkileme potansiyeli var. Biliyorsunuz, bizdeki 1999 depremleri Yunanistan’daki fay kesimini etkilemişti” ifadesini kullandı.

SON DEPREM VE EGE’DEKİ DEPREM

AFAD, Ege Denizi’nde 14.48’de 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurmuştu. Depremin merkez üssünün Gökçeada’ya uzaklığı 125 kilometre olarak ölçüldü. Kandilli Rasathanesi ise depremin 5.4 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Numan Kurtulmuş TBMM Başkanı oldu

Numan Kurtulmuş, Has parti lideri iken Erdoğan’ın Has adamı olmuştu ve şimdi de TBMM Başkanı …