Ana Sayfa / Kadınca / Elmas 27 milyon Euro’ya satıldı

Elmas 27 milyon Euro’ya satıldı

Tam 27 milyon Euro’ya satılan pembe elmas Picasso güzelliğiyle göz kamaştırdı. Elmasa değer katan özellikler, karatı, kesimi ve ışıltısı ile rengi. Geniş oval şekliyle ve “Picasso” adıyla tanınan pembe elmas Hong Kong’da yapılan açık artırmada rekor bir fiyatla 27 milyon euroya satıldı.

Dünyadaki en güzel ve en değerli elmaslardan sayılan pembe elmas picasso yeni sahibini buldu. En pahalı satılan elmaslardan biri de pembe elmas picasso oldu. Pembe elmas Picasso için ödenen 27 milyon euro, Asya’da yapılan açık artırmalarda bir pembe elmas için şimdiye kadar ödenen en yüksek bedel oldu. Ancak karat başı fiyatı bakımından Picasso dünya rekoru kıramadı. Uluslararası Müzayedeevi Christie’s tarafından sonbahar satışı kapsamında satılan pembe elmas için müzayede evinin Mücevherden Sorumlu Dünya Direktörü Rahul Kadakia, konu hakkında şunları söyledi:
“Taşın rengi pembe elmaslar arasında en pembeler arasındaydı. Büyüklüğü ise neredeyse 15 karattı, çok temiz bir taştı ve çok güzel kesilmişti. Tüm bunlar bir araya gelince bu fiyata satmamız kolaylaştı” dedi.

İlginizi Çekebilir

Deniz Akaya’nın kızı kim, kaç yaşında

Deniz Akkaya’nın kızı kaç yaşında adı ne olay ne? Deniz Akkaya kızının zorbalığından dert yandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting