Ana Sayfa / Yaşam / Emre Saltık öldü (Emre Saltık nereli, kim)

Emre Saltık öldü (Emre Saltık nereli, kim)

Emre Saltık öldü., Emre Saltık cenazesi ne zaman ve nereden kalkacak bilgisi. Türk Halk Müziği sanatçısı Emre Saltık ölümü ve haberleri.

Emre Saltık ne zaman toprağa verilecek ve cenazesi nereye gömülecek ailesi açıklama yapacak. Emre Saltık beylikdüzü Kolon hastanesinde yoğun bakımda yaşamını yitirdi.Halk müziğinin usta sanatçısı Emre Saltık yaşamını yitirdi. Haberi CHP Milletvekili Barış Yarkadaş twitter üzerinden duyurdu. Geçtiğimiz Çarşamba günü kalp krizi geçiren halk müziğinin usta sanatçısı Emre Saltık, Beylikdüzü Kolan Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmıştı.

EMRE SALTIK NECİ NERELİ VE KİM

Emre Saltık aslen nereli, kaç doğumlu ve kimdir diye soruluyor. Halk müziğinin usta sanatçısı Emre Saltık, evinde kalp krizi geçirdi. Emre Saltuk son sağlık durumu. 

Türkücü Emre Saltık kaç doğumlu, nereli ve kimdir soruları soruluyor. Emre saltık yoğun bakımda son durumu.

EMRE SALTIK TUNCELİLİ BİR SANATÇI

Ünlü Türk Halk müziği sanatçısı Emre Saltık’ın yaşamı da merak ediliyor. 1960 yılında Tunceli, Ovacık’ta dünyaya gelen sanatçı 1980 yılında İstanbul’a yerleşti. 1984 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun oldu.

Arif Sağ ile birlikte Arif Sağ Müzik Okulu’nda (ASM) eğitim verdi. 1987 yılında bu okul Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlandıktan sonra, ASM müzik kursundaki müdürlüğü ve sahipliğini sürdürerek, çalışmalarına devam etti.

Uzun yıllardır halk müziğine yaptığı çalışmalarda prodüksiyon yönetmenliği, icracı ve eğitmen olarak önemli katkılarda bulundu.

Birçok halk müziği kasetinde yönetmenlik yaptı. Emre Saltık’ın üretkenliği açısından sayabileceğimiz birçok albümü var. İlk albümü 1987 yılında çıkardığı “Selam Sana Filistin” dir. Ancak türkülere yöneldiği ilk albümü “Türkülerden Kaçamazdım” sanat yaşamında önemli bir yer tutar.

“Dardayım”, “Türkülü Yürekler 1” ve “2” halk müziğinde yeni arayışların işareti niteliğindedir. Sanatçının 2000 yılı şubat ayı ortalarında piyasaya sürülen “Yıkılsın Sebebim” adlı albümü daha çok beste ağırlıklı bir çalışma.

Emre Saltık halk müziğinin yaygınlaşmasında önemli katkıları bulunan “Arif Sağ Müzik Okulu” bünyesinde halen eğitmen ve yönetici olarak görev almaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

Üniversiteli İrem Er öldü

Bartın’da kız öğrenci ölü bulundu. İrem Er ölüm nedeni ne merak ediliyor. Üniversite öğrencisi İrem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting