Ana Sayfa / Sağlık / Et nasıl yumuşatılır marine edilir

Et nasıl yumuşatılır marine edilir

Marine etmek ne demek ve et marine etmek nasıldır, eti nasıl marine edebiliriz, yumuşatıp lezzetlendirebiliriz uzmanları anlatıyor. Marine edilen et hem kolay pişer hem de çok yumuşak ve lezzetli olur. “Lokum gibi” diye tabir edilen, yumuşacık ve lezzetli et yemek istiyorsak, eti marine etmeliyiz. Marine edilen etin kendine has bir aroması oluşur. Bu da ete farklı ve hoş bir lezzet katar.

Eti marine etmek nasıl olur ve et nasıl marine edilerek hem lezzetli olur hem de yumuşacık. kuzu veya dane eti marine etmek için yapılması gerekenler ve et nasıl marine edilir püf noktaları. Peki eti nasıl marine etmeliyiz? Eti marine etmenin püf noktaları nelerdir? sorusuna Mutfak Şefi Ümit Yavuz  yanıt verdi. Et Nasıl Marine EdilirEti marine ederken kullanabileceğimiz malzemeler:Süt: Asitli olduğu için eti çürütür.Zeytinyağı: Etin hava almasını önler. Oksijenle temasını keser. Etleri zeytin yağına gömülü olarak bekletirsek et hem dinlenir hem de yumuşar.Yoğurt: Eti marine etmek için yoğurtta kullanılabilir.Eti marine ederken kesinlikle soda, kola gibi gazlı içecekler kullanmamalıyız, çünkü bunların içinde asit değil gaz vardır.Eti marine ederken süt, soğan, soğan suyu, yoğurt kullanabiliriz. Bunlar asitli olduğundan etin içindeki sinirleri çürütür ve ete lezzet katar.Eti marine ederken dana etinde baharat olarak karabiber, biberiye kullanmamız ete daha çok lezzet katar. Kuzu etinde ise kekik, karabiber, pul biber, kimyon kullanabiliriz.Eti marine etmeden önce etin dinlenmiş olması gerekmektedir. Evde eti uzun süre dinlendirme şansımız olmayacağı için kasaptan dinlenmiş et almalıyız.

İlginizi Çekebilir

Alanya yurtta ölü bulunan kız öğrenci

Alanya’da üniversiteli kız yurt odasında ölü bulundu. Antalya’nın Alanya ilçesinde, Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrencisi, yurttaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting